Делегація з Норвегії відвідала Дружківку

12 листопада 2019 року Дружківку з офіційним візитом відвідала Норвезька делегація. Окрім представників Північної Екологічної Фінансової Корпорації (NEFCO) та компанії Гарде  у зустічі взяли участь  радник  з питань співпраці та розвитку Посольства Королівства Норвегії в Києві Петтер Баук, старший радник Міністерства закордонних справ Еллен Стіе та  старший інвестиційний менеджер НЕФКО Адмунт Бейтнес.


Від імені громади секретар міської ради Ірина Бучук  висловила подяку за візит, відзначивши, що  співпраця міст Донецької області  з міжнародними організаціями є важливим напрямком розвитку. «У Дружківці  чимало промислових підприємств, і саме тому місто зацікавлено у рішеннях, які приносять користь навколишньому середовищу і клімату економічно ефективним способом», - зазначила Ірина Бучук. Для підвищення енергоефективності та енергозбереження з 2017 року була впроваджена та діє система енергетичного менеджменту, яка має скоротити витрати паливно–енергетичних ресурсів та води і їх раціональне використання. Тому в бюджетних установах та закладах міста використовується програма щоденного моніторингу паливно–енергетичних ресурсів та води «Енергобаланс», яка допомагає економити та раціонально використовувати ресурси. Після впровадження даної програми була досягнута значна економія енергоресурсів, що дозволило місту стати більш енергоефективним, зменшити викиди СО2 у повітря та направити зекономлені кошти на подальше вирішення нагальних енергетичних проблем. І як результат – комфортні умови  у багатьох закладах Дружківки. Промисловими підприємствами міста постійно впроваджуються заходи, спрямовані на зменшення забруднення довкілля.  Таким чином екологічна політика є вагомою складовою у економічному та соціальному розвитку. «Звичайно, добре коли є дипломатичний зв'язок між країнами, але також важливо, коли є практичне наповнення як у Дружківці через реалізацію суспільно важливих проектів, пов’язаних з енергозбереженням. У Дружківці вже реалізований проєкт «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення з використання енергозберігаючих технологій вулиць м.Дружківка», завдяки якому місто вважається чи не найосвітленішим у Донецькій області; завершена  робота над реалізацією  «Енергозберігаючого проєкту у двох навчальних закладах м.Дружківка», що дозволило  нашим учням навчатися в більш комфортних умовах»,- зазначила секретар міської ради Ірина Бучук.

В ході зустрічі презентувалися результати впровадження даних успішних проєктів, реалізація яких стала підсумком многорічної роботи у напрямку енергоефективності.  Володимир Дебой відмітив позитивну роботу міста та зазначив, що метою візиту є й намічення нових цілей, кроків для впровадження майбутніх проєктів.

Після офіційної зустрічі делегація з першими особами міста й працівниками відділу освіти  відвідали загальноосвітні школи №6 та №8 та переконалися в якісті виконання робіт. Також гостей запросили на унікальну виставку «Симфонія фарфору» у Дружківському історико-художньому музеї та оглядову екскурсія по підприємству ПАТ «Грета»», що випускає газові плити різних модифікацій.

Приклад Дружківки є  яскравим зразком для інших міст України впровадження практики співпраці місцевого самоврядування з міжнародною організацією, адже успішна реалізація вже здійснених проєктів стала гарною платформою для  співробітництва.

IMG_6241.jpg

IMG_6255.jpg

IMG_6250.jpg

IMG_6469.jpg

IMG_6465.jpg

IMG_6445.jpg

IMG_6426.jpg

IMG_6409.jpg

IMG_6400.jpg

IMG_6367.jpg

IMG_6307.jpg

IMG_6288.jpg

IMG_6267.jpg

IMG_6262.jpg

IMG_6236.jpg