Про побутові  послуги та мережу торгівлі у Дружківці

5 лютого 2020 відбулося чергове засідання виконавчого комітету під керівництвом секретаря міської ради Ірини Бучук.  Крім питань відділів та управлінь міської ради, що розглядалися під час роботи, начальник відділу економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту Марина Коротун доповіла про роботу мережі підприємств торгівлі та побутових послуг на території Дружківки. Даним сферам відводиться  важлива роль у формуванні соціального та економічного потенціалу міста, повному і якісному забезпеченні населення товарами і послугами.

   В умовах ринкової конкуренції суб’єкти господарювання мають приділяти особливу увагу якості обслуговування, від якої залежить ефективність діяльності будь-якого підприємства, основним показником якої є розмір прибутку. Яка ж кількість об’єктів з даних сфер у Дружківці? Станом на січень місяць поточного року –569  об’єктів, з них 118 магазинів з  продажу продовольчих товарів та 185 з продажу непродовольчих товарів, 5 змішаних магазинів, 1 ринок та 3 торговельні комплекси, 34 об’єкти ресторанного господарства, 2 їдальні загальнодоступні та 22 на підприємствах, установах. Також в місті надають послуги взуттєві, швейні майстерні, майстерні з реставрації та поновлення меблів, виготовлення теслярних та столярних виробів, станції з технічного обслуговування та ремонту автомобілів, перукарні тощо. Загальна кількість об’єктів побутового обслуговування – 158.  Влітку додаються ще й  літні майданчики. Протягом 2019 року  12 об’єктів призупинили торгівельну діяльність, а 17 об’єктів   було відкрито. В місті визначений попит на цивілізовану торгівлю, і в першу чергу, на сучасні типи магазинів: у Дружківці на сьогодні працюють 4 мережевих  великоформатних супермаркети (ДП «Регіон – маркет» м-н «Фуршет», ТОВ «АТБ – маркет, ТОВ  ФОЗЗІ-ФУТ м-н «Сільпо») та один  спеціалізований магазини електроніки та побутової техніки («ЕЛМА сервіс»). У багатьох торгівельних об’єктах міста надаються додаткові послуги завдяки працюючим терміналам, що дає можливість покупцям  розрахуватись платіжною карткою на місці розрахунків.

    Ведеться  обстеження підприємств торгівлі, що здійснюють продаж алкогольної продукції, в результаті яких виявлено 15 випадків порушення податкового законодавства про що повідомлено Головне управління ДФС у Донецькій області.

   Крім того, в Дружківці працюють об’єкти побутових послуг сучасного формату. Так, індустрія краси своїм відвідувачам пропонує великий асортимент послуг: у комфортабельних салонах краси, студіях зачісок, косметичних та масажних салонах, фітнес клубах  можна отримати не один вид, а комплекс послуг. З 31 перукарень, комплексно послуги надають близько 80%.  Автомайстерні та станції техобслуговування – це ремонт, діагностика і сервісне обслуговування авто. Таких комплексів у місті 15. Фотомайстерні надають послуги із застосуванням комп’ютерних технологій та комп’ютерної графіки на цифровому обладнанні.

     Розвиток сфери обслуговування прямо пропорційно залежить від стабільного стану суспільства, стабільної роботи промислових підприємств, привабливого інвестиційного клімату. Споживчий ринок є свого роду індикатором політичних, соціальних та економічних проблем, що відбуваються в країні.