Звернення секретаря міської ради Ірини Бучук з нагоди Міжнародного Дня рідної мови

Шановні дружківчани!

 

Щороку 21 лютого всі народи Землі за рішенням ЮНЕСКО відзначають Міжнародний день рідної мови. У світі налічується безліч мов. За попередньою оцінкою їх число становить близько 6 тисяч. Мова кожного народу має самобутні вислови, які відображають менталітет і традиції нації. Мова формує свідомість людини, знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру іншої країни.

Ні для кого не є секретом, що українська мова входить в п’ятірку наймилозвучніших мов світу. Та кожен українець знає, що наша рідна мова є найбагатшою та наймелодійнішою. Вона додає впевненості в собі та власних силах. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалось під пером  Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П.Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою, І.Франком  та багатьма іншими видатними українцями.

Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення та запорука майбуття. Не забуваймо, що українська мова нас єднає. З нею ми неповторні та самобутні.

 

 

         Секретар міської ради                                                                                                       І.О.БУЧУК