Володимир Григоренко: Дружківка не повинна перетворюватися на місто розритих дворів

«Після проведення аварійних робіт у дружківських дворах і проїздах комунальні служби часто залишають недбало засипані ями без благоустрою території. Такого більше не буде!» – наголосив секретар міської ради Володимир Григоренко під час чергової робочої наради.

Очільник міста порушив питання про інвентаризацію всіх розритих місць на дружківських дорогах. Як виявилося, більшість таких робіт проводив Дружківський водоканал, який є підприємством обласного підпорядкування. «Славиться» такими розриттями й «Дружківкатепломережа», яка також є виробничим підрозділом обласного комунального підприємства.

Розриті вулиці викликають багато нарікань у мешканців міста. Зокрема, дружківчани скаржаться, що після ліквідації поривів чи будь-яких інших робіт у цих місцях залишаються ями, які просто закидають щебенем. А асфальтне покриття на тротуарах так і не відновлюють. Мешканці міста звертаються до виконавчого комітету Дружківської міської ради з проханням вплинути на ситуацію.

«Якщо було асфальтне покриття, комунальні служби зобов’язані його відновити. Будь-які роботи, що проводяться, передбачають собою відновлення первинного стану.  Дружківчани не повинні місяцями шукати обхідні шляхи, щоб нормально підійти до свого будинку. На ремонт доріг та обсустройство міста йдуть гроші дружківчан-платників податків. Чому вони повинні так нерозсудно витрачатися з року в рік?», - наголосив під час наради Володимир Григоренко.

Закон у таких випадках цілком на стороні міської влади. Згідно ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» особа, яка виконала на об’єкті благоустрою земляні та/або ремонтні роботи, зобов’язана власними силами привести цей об’єкт благоустрою у належний стан або може у випадках, визначених пунктом 2 частини другої статті 19 цього Закону, сплатити його відновну вартість. Тобто, якщо міськводоканал проводить ремонт, пошкоджуючи асфальтне покриття, то саме ця компанія повинна після його закінчення заасфальтувати місця розриву.

Тож за ініціативою Володимира Григоренка створена робоча група, яка з’ясовуватиме: хто розрив, коли розрив та коли зариє. Наразі секретар міської ради очікує звіт з пропозиціями від членів робочої групи щодо можливого врегулювання  даного питання.