Дружківка — у «жовтій зоні» карантину: що це означає та які діятимуть обмеження

Розширено перелік населених пунктів Донецької області з жовтим та з помаранчевим рівнями епідемічної небезпеки COVID-19. Рішення «змінити колір» міст затвердила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні 9 жовтня.

До помаранчевої зонидо жовтої зониНове епідемічне зонування почне діяти з 12 жовтня (понеділок).

Нагадаємо, «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки визначають на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19. Такі епідемічні рівні встановлюються на 14 днів. Карантинні зоні визначаються за рівнем еідеміологічної небезпеки. Загальну картину можна подивитись на онлайн-мапі епідеміологічних показників України. Вродовж строку встановленого зонування, у населених пунктах діють певні обмеження, згідно з кольором карантинної зони.

 

«Зелена» зона

Найменша кількість обмежень передбачено в «зеленій» зоні. Серед заборон залишається:

  • в громадських будівлях обов'язкове носіння масок або респіраторів;

  • під час масових заходів допускається одна особа на 5 кв. м;

  • кінотеатри можуть бути наповнені лише на 50%;

  • перевезення пасажирів в громадському транспорті дозволяється тільки в масках і на пасажирських сидіннях.

 

«Жовта» зона

У «жовтій» зоні діють всі обмеження «зеленої» зони, а також заборонено відвідування установ соцзахисту, в яких знаходяться люди похилого віку (крім тих, які надають послуги);

 

«Помаранчева» зона

У «помаранчевій» зоні діють всі обмеження «жовтої» зони, а також передбачені обмеження:

 

  • проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів дозволено за участю не більше 220 чоловік за умови, якщо 1 людина на 10 кв. м площі будівлі;

  • відвідування групових занять в професійних і вищих навчальних закладах дозволено групами не більше 20 осіб;

  • обмежені планові госпіталізації. Виняток становить допомога вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативним хворим, а також випадки, коли є ризик для життя пацієнта.

  • Заборонено роботу: хостелів та турбаз; ресторанів, нічних клубів вночі, спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури (крім установ, які можуть забезпечити відвідування не більше однієї людини на 10 кв м приміщення); дитячих таборів; масові зібрання більше 100 чоловік (одна людина на 20 кв м)

  • Перевезення пасажирів автомобільним і міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.

 

«Червона» зона

У «червоній» зоні діють всі обмеження «помаранчевої» зони, а також суворі обмеження і заборони. Заборонено: робота громадського транспорту; відвідувати навчальні заклади; робота ТРЦ, кафе і ресторанів.