У Дружківці безробітних осіб з інвалідністю навчатимуть основам цифрової грамотності

Сучасні реалії, особливо карантин, довели крайню важливість володіння цифровою грамотністю.  Засобами Інтернет можна шукати роботу, спілкуватися з державними установами, здійснювати платежі тощо. Та, як показала практика, особи з інвалідністю мають низький рівень знань роботи в Інтернет-мережі. Тому навчання цифровій грамотності для кожної людини – це вихід у великий світ інформації та електронних послуг.

16 жовтня у Дружківському міському центрі зайнятості відкрився клуб для осіб з інвалідністю «Компас», основна задача якого – опанування шукачами роботи з інвалідністю основами цифрової грамотності та оволодіння навичками безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у пошуку роботи та інших життєвих ситуаціях. Дана категорія громадян визначається низьким рівнем мотивації до працевлаштування та професійного навчання, безробітні не володіють сучасними методами самопрезентації, вони потребують психосоціальної допомоги в силу певних причин, а саме: зацикленість на проблемі стану здоров’я, песимістичні настрої, зневіра в свої сили, дефіцит у спілкуванні, регідність, небажання змінюватися, відсутність сучасних знань, необхідних для працевлаштування, відсутність основ роботи в інтернет-мережі.

Надання соціальних послуг шукачам роботи, проведення групових заходів з навчання навичкам самопрезентації – це щоденна робота центру зайнятості. Але клуб «Компас» - це комплекс заходів,  які для даної категорії громадян та в даній конфігурації ще не мали місця. Він включає в себе: навчання навичкам сучасної самопрезентації, пошуку корисної інформації в інтернеті, реєстрація в особистому кабінеті шукача роботи, на освітньому порталі ДСЗ та інших. Під час першого заняття учасники клубу самостійно шукали корисну інформацію в Інтернеті, створювали адреси електронної пошти, вивчали корисні поради на лайфхаки цифрових інструментів, які допомагають користуватися можливостями сучасного пошуку роботи. У засіданнях клубу братимуть участь не тільки особи зі статусом безробітного, але й особи, які не перебувають на обліку в службі зайнятості. 

Робота клубу стала можливою за фінансової підтримки Європейського Союзу. В межах проекту «Підвищення рівня освіти, зайнятості та соціальної інтеграції молоді в постраждалих від конфлікту районах Грузії та України» Данська Рада у справах біженців - Данська Група з розмінування (DRC-DDG) надала Дружківському центру зайнятості меблі та планшети.

 

Для довідки: 

 

Протягом січня - вересня 2020 року в Дружківському міському центрі зайнятості мали статус безробітного 154 особи з інвалідністю (з них 22 особи – молодь у віці до 35 років).  19 осіб – працевлаштовані за сприяння служби зайнятості, 7 - проходили професійне навчання шляхом стажування на робочому місці.

 

IMG_6389.jpg

IMG_20201016_110342.jpg

IMG_6385.jpg