Виконання Програми економічного і соціального розвитку Дружківки на 2020 рік

2020 рік став вкрай непростим як для держави в цілому, так і для міста зокрема. Але простих років не буває, тим паче коли в країні да й по всьому світу бушує пандемія. Не дивлячись на складні обставини міська рада, виконавчий комітет та всі структурні підрозділи працювали стабільно й послідовно, забезпечуючи розвиток  міста за пріоритетними напрямками, розв’язуючи поточні питання життя громади.

Однією з найважливіших задач нашого міста є реалізація Програми економічного і соціального розвитку Дружківки, якою передбачено виконання 455 заходів на загальну суму 948,9  млн.грн. Під час засідання сесії міської ради, що відбулося 21 жовтня під керівництвом секретаря міської ради Володимира Григоренка, заступник міського голови Олег Поляков повідомив, що у 1 півріччі виконано повністю або частково 222 заходи, на що витрачено 152 млн. грн. державних, обласних, міських коштів, а також коштів підприємств міста та з інших джерел.

 

Розглянемо виконання Програми за напрямками.

 

Сфера охорони здоров'я.

 

Із запланованих 54 заходів на суму 122,2 млн. грн. виконувалося 33. Загальні витрати на їх реалізацію склали 29,1 млн.грн., у тому числі за рахунок місцевого бюджету – 14,3 млн.грн. Це і забезпечення пільгових категорій медикаментами, засобами технічної реабілітації, надання якісної стаціонарної допомоги ветеранам війни, продуктів лікувального харчування дітям, що хворі на фенілкетонурію, лікарських засобів хворим на орфанні захворювання,  боротьба та профілактика туберкульозу та забезпечення онкологічних хворих лікарськими засобами. Це основні заходи, на які виділено найбільшу суму коштів у сфері охорони здоров'я, за виключенням фінансової підтримки лікарень.

 

Освіта.

 

Із запланованих 23 заходів на суму 44,2 млн.грн., виконувалося 13. Загальні витрати на реалізацію склали - 4,1 млн. з яких 3,2 млн.грн. коштом місцевого бюджету. Майже 1 млн. грн. використаний на забезпечення 100 % охоплення учнівської молоді індивідуальним навчанням. Цим правом скористалися 65 учнів. Забезпечено дітей повноцінним харчуванням, на що з місцевого бюджету було витрачено 1,1 млн.грн. та 0,9 млн.грн. за рахунок інших джерел. 0,7 млн.грн. використані на виконання вимог протипожежної безпеки у навчальних закладах.

 

Житлове та комунальне господарство міста та комунальна інфраструктура.

 

Протягом 1 півріччя 2020 року виконувалося 36 заходів, загальна сума фінансування яких  становить  16,9 млн. грн., у тому числі із  міського бюджету профінансовано 14,1 млн. грн. Здійснювались заходи щодо утримання житлового господарства, а саме: ремонт покрівель, міжпанельних швів, сходинкових клітин та козирків, поточний ремонт каналізаційної мережі житлових будинків тощо. Здійснювалися роботи по встановленню комерційних приладів обліку теплової енергії, утриманню мереж зовнішнього освітлення та об’єктів зеленого господарства, а також капітальний ремонт квартир для дітей сиріт. Також здійснювалася фінансова підтримка комунальних підприємств.

 

Дорожньо-транспортний комплекс

 

На розвиток цього напрямку програмою передбачено виконання заходів на суму 25,6 млн. грн. за рахунок міського бюджету.  Так, протягом півріччя виконувались заходи на утримання вулично-дорожньої мережі, ремонт та встановлення нових засобів регулювання дорожнього руху, поточний та капітальний ремонт вулиць, доріг та тротуарів, а також ремонт пішохідних мостів.

 

Сфера культури

 

На виконання заходів було витрачено 1,5 млн. грн., майже усі за рахунок місцевого бюджету. Відремонтовано 12 пам’ятників історії, проводилися заходи до державних свят України, покращений склад бібліотечного фонду. Також здійснено фінансову підтримку комунального підприємства  - «Дружківський міський парк культури та відпочинку» та покращення матеріально-технічної бази  відділу з питань культури, сім'ї, молоді, спорту та туризму. На виконання заходів з фізичного виховання і спорту витрачено 6,3 млн. грн., у тому числі з місцевого бюджету – 3,7 млн. грн. Провідним спортсменам надавалася фінансова допомога, проводилися спортивно-масові та фізкультурно-оздоровчі заходи у басейні дитячо-юнацької спортивної школи для визначених категорій дітей, які є вихованцями комунального закладу «Донецький палац молоді «Юність». Решта витрат - на утримання спортивних закладів.

 

На виконання заходів з підтримки сім'ї, дітей та молоді витрачено 261,3 тис. грн, майже усі (256,3 тис. грн.) - кошти міського бюджету. Кошти витрачено на: реалізацію заходів з національно-патріотичного виховання та формування громадської позиції молоді міста, заходи Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та фінансувалося утримання Центру.

 

На соціальний захист населення з передбачених Програмою 168,8 млн. грн., фактично було витрачено 57,1 млн. грн. Ці кошти - державного бюджету в сумі 54,8 млн. грн., обласного бюджету в сумі 458,4 тис.грн. та місцевого бюджету 1,9 млн. грн. - направлені на виплату житлових субсидій, соціальних стипендій студентам державних навчальних закладів та вищих навчальних закладів, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю тощо.

 

Промисловими підприємствами з запланованих 11 заходів виконувалося 5. Витрати на реалізацію склали - 32,4 млн.грн., з яких: 31,3 млн.грн. – придбання нової техніки ПрАТ «Веско»; освоєння виробництва модернізованої продукції ПрАТ «Грета» - 1,1 млн.грн.