Як Дружківка планує боротися з сезонними негодами у зимовий період

Як Дружківка боротиметься з сезонними негодами у зимовий період розповів під час засідання виконавчого комітету заступник начальника Управління житлово-комунального господарства міста Олексій Ковальов.

Зимове утримання доріг – це своєчасна та якісна очистка поверхні доріг від снігу та льоду. Ожеледь стає не тільки причиною кожного другого дорожньо-транспортної події взимку, але й здатна завдати істотної економічної та екологічної шкоди. Наявність на дорозі накату, пухкого або ущільненого снігу знижує швидкість потоку автомобілів в 2-3 рази, погіршує пропускну здатність доріг, збільшує витрату палива і обсяги викидів вихлопних газів в атмосферу. В результаті зростає забрудненість повітря та ґрунтів важкими металами, нафтопродуктами, чадним газом.

Протягом декількох останніх років зимовим утриманням основних  автодоріг у                          Дружківці займається спеціалізоване дорожнє підприємство «Агродорстрой -5», тротуарів, алей  та придбудинкових теріторій – комунальні підприємства «Спектр» та «Комсервіс»,  інші  вулиці пропорційно закріплені за підприємствами міста.

У зимовий період 2019-2020 років проводилася регулярна робота з очищення та посипання місцевих доріг протиожеледною сумішшю. Слід зазначити, що в даному сезоні цією роботою були охоплені навіть віддалені та малонаселені вулиці міста. Значну роботу по зимовому утриманню внутріквартальних доріг та тротуарів міста проводило КП «Комсервіс». Дане підприємство завжди своєчасно по мірі своїх можливостей розчищало та посипало  дороги та тротуари по мікрорайонах, де розташовані багатоповерхівки. Також хотілося б відзначити КП «Спектр», яке утримувало взимку центральні тротуари міста по вул. Космонавтів, Машинобудівників, Соборній, спеціалісти підприємства вручну  посипали та очищували тротуари з покриттям із плитки ФЕМ.

Що ж стосується інших великих підприємств міста, то минулої зими допомоги від них в розчищенні закріплених автодоріг практично не надходило. З метою боротьби зі сніговими заметами та ожеледицею в осінньо - зимовий період 2020-2021 рр., керуючись чинним законодавством України, міські автошляхи закріплюються як за договірними підприємствами, так і за місцевими промисловими підприємствами, організаціями і суб'єктами підприємницької діяльності на безоплатній основі.

 

Так, за промисловими підприємствами, на безоплатній основі, закріплені наступні території:

 

  • ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» - вул. Заводська (від вул. Свободи до мосту через р. Казений Торець);
  • ПАТ «Дружківський завод металевих виробів» - вул. Волгоградська, Откаленко Н, Одеська, Миру;
  • ПАТ «Грета» - вул. Промислова, Чайковського, Правди, Леваневського;
  • Управління по газопостачаннюта газифікації – вул. Ново-Садова, Новосибірська, Чайкіної, Павлова;
  • Дружківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу" – вул. Святогірська;
  • ВО «Дружківкатепломережа» - тротуари по вул. Дружби;
  • ПАТ «Веско», ВАТ «Дружківське рудоуправління» - м-н Донской; КП «Комсервіс» - внутрішньоквартальні дороги мікрорайонів №6,7,8,9,10,11,13, Торецкий, Нижня і Верхня Гаврилівка, Центральний; КП «Дружківка автоелектротранс» - зупинкові павільйони на маршрутах руху міських автобусів.

 

Суб'єктам підприємницької діяльності рекомендовано організувати очистку від снігу та підсипку тротуарів на прилеглій до підприємства території. З огляду на минулі роки вбачається що основне навантаження у розчищенні автодоріг у 2020 році знову прийдеться на ТОВ «Агродорстрой 5», з яким, за результатами процедур закупівель, на сьогодні вже укладений договір на зимове утримання автодоріг.