Триває реалізація проєктів-переможців громадського бюджету 2019

Можливість зробити рідне місто більш комфортним, привабливим та яскравим три роки тому з’явилася у дружківчан, завдяки міській цільовій програмі  «Громадський бюджет міста Дружківка на 2018-2020 роки», що була прийнята у 2017 році на сесії міської ради. Загальний бюджет програми становить 1 мільйон гривен щорічно.

Вже в перший рік існування програми, жителі міста проявили активну зацікавленість в реалізації своїх ідей. Протягом 2018 року 15 дружківчан виявили бажання спробувати свої сили у розробці проєктів,  загальна сума яких склала  1 326 920 грн.   За результатами електронного голосування було відібрано для реалізації 10 проєктів. Навіть у перший рік існування програми спостерігалася достатня активність у голосуванні. Так загальна кількість осіб, які голосували склала 1069 мешканців. Більшість запропонованих проєктів були направлені на облаштування дитячих та спортивно-ігрових майданчиків, гойдалок, креативних лавочок, облаштування пішохідного переходу, створення освітнього методичного центру та арт-алеї відпочинку тощо.  Також варто відзначити більшу активність жінок: серед заявок поданих дружківчанами  11 жінок (73%) і 4 чоловіка (27%).

У листопаді 2019 року проходило голосування за проєкти,  які реалізовуватимуться цього року. Варто відмітити тенденцію підвищення активності нашого населення: загальна кількість осіб, які долучилися до проєкту зросла: в голосуванні взяли участь 1367 мешканців.  Подано 19 проєктів,  18 з яких потрапило на голосування.  В цьому році за перемогу в програмі «Громадський бюджет міста Дружківка - 2019» боролися  автори проєктів, що стосуються розвитку освіти, спорту і культури. Найбільше ідей було представлено в сфері освіти. Серед них - модернізація шкільної їдальні та облаштування комп'ютерного класу,  створення кімнати для розвитку дітей Lego room, центру інтерактивних занять для батьків,  придбання інтерактивного устаткування для кабінету української мови та клубу з безкоштовного вивчення англійської мови, оновлення актового залу тощо.

    Що ж вже вдалося реалізувати, а реалізація яких проєктів ще чекає черги?

   Станом на листопад 2020 року з 10 проєктів-переможців у рамках міської програми «Громадський бюджет» 2019 р. повністю реалізований - 1 проєкт (створення актового залу в ЗШ№8); реалізовано  частково (90-95 %): 5 проєктів (сучасний компьютерний клас – інструмент для впровадження стандартів НУШ у НВК №4;  оновлена спортивна зала – сучасний фізкультурно-оздоровчий осередок інновацій у НВК №4;   сучасна їдальня «Шкільні смаколики»; моя школа – осередок  інновацій; інтерактивний кабінет «Навчаємося по-новому».  1 проєкт реалізований на 50% у зв’язку з реорганізацією установи (але меблі закуплені та доставлені до закладу); 1 проєкт неможливо реалізувати у зв’язку зі змінами у законодавстві закону про оренду комунального майна.

    Робота  над реалізацією останніх проєктів триває.

    Практика залучення громадськості до участі у житті громади через можливість громадського бюджету міською радою буде продовжена. Адже громадський бюджет це не просто та чи інша озвучена  ідея, це – по-перше, відповідальність за реалізацію і забезпечення життєдіяльності своєї ініціативи, а по-друге,  налагодження партнерських стосунків та комунікації між громадою і владою.