Відбулося засідання виконавчого комітету Дружківської міської ради

18 листопада 2020 року під керівництвом секретаря міської ради Володимира Григоренка відбулося засідання виконавчого комітету міської ради, під час якого обговорювалися важливі питання життєдіяльності міста. Одним з питань порядку денного були результати господарської діяльності комунальних підприємств міста у 2020 році.

Начальник Управління житлового та комунального господарства Віктор Гейченко зазначив, що протягом поточного року робота всіх підприємств була спрямована на забезпечення якісного та надійного обслуговування населення Дружківки з обов’язковим врахуванням економічної складової. Так, 7 підприємств комунальної форми власності отримали сукупний дохід на 2,9 % більше, ніж було отримано ними у 2019 році. Позитивний фінансовий результат мають 5 комунальних підприємств: «Міськсвітло», «Комсервіс», «Спектр», Дружківське комунальне автотранспортне підприємство 052805 та «Дружківське міське бюро технічної інвентаризації». Збиток у своїй господарській діяльності отримали 2 комунальні підприємства: «Управління капітального будівництва» та «Дружківка автоелектротрас». Основною причиною збитковості «Дружківка автоелектротранс» є зменшення компенсаційних виплат по перевезенню пасажирів пільгових категорій. Отриманий дохід підприємства від продажу квитків, оренди техніки, реклами та інших послуг, на жаль, не покрив даних витрат. З метою покращення фінансового стану підприємством було скориговано графіки руху трамваїв маршрутів № 1 та 2, що призвело до значного щомісячного заощадження електроенергії. Комунальне підприємство «УКБ» отримало збитки у зв’язку з обмежувальними карантинними заходами. Тому виконання робіт, з яких складається основна дохідна частина фінансово-господарської діяльності цього підприємства, перенесено на 4 квартал 2020 року. Податків комунальні підприємства міста сплатили - 15 644,0 тис. грн., у тому числі до місцевого бюджету 4 851,9 тис. грн.

Пандемія коронавірусної інфекції та введення карантину сприяли  значному зниженню  платежів за отримані комунальні послуги - до 65%. У зв’язку з цим підприємствами було запроваджено скорочення робочого дня та відпустки без збереження заробітної плати. До Центру зайнятості подавалися заявки на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, завдяки чому комунальні підприємства отримали компенсацію, яка дозволила їм стабілізувати свій фінансовий стан. Тож, попри всі складнощі та негаразди цього року, дружківські комунальні підприємства продовжують надавати широкий спектр робіт та послуг й вживають усі можливі заходи щодо підвищення рівня доходів, платежів, недопущення заборгованості з заробітної плати та покращення якості обслуговування населення міста.

 

 

 

При використанні фото- та текстових матеріалів

сайту Дружківської міської ради

обов'язкове посилання на джерело інформації