Обережно – тонкий лід!

Крига криє у собі небезпеку. Особливо нині, коли внаслідок м’якої зими, що супроводжується частими коливаннями температури вона й досі не набула звичної, як для січня, міцності. Від так, може будь-якої миті проламатися під ногами необачного шукача «пригод».
Шановні дружківчани, будьте обачними та уникайте виходу на тонку кригу. Це небезпечно! Особливо це застереження стосується рибалок, які не зважаючи на небезпеку випробовують долю посеред замерзлих водойм. Не забувайте – зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки. Пам’ятайте, що жодне хобі чи улюблена звичка не вартують того, аби піддавати ризику власне життя. Перш, ніж ступити на лід, перевірте його товщину. Найбезпечніша – не менше ніж 7 см для однієї людини. Для групи людей – від 15 до 17 см. Не пробивайте поряд, одну від одної, на невеликій ділянці багато лунок (відстань між ними має бути 5-6 м). Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Також заборонено стрибати й бігати по льоду, збиратися у великі групи. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 м. Беріть і собою мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Небезпечно виходити на лід у нічний час та поодинці. Пам’ятайте, дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя та життя людей, які знаходяться поруч з вами. Також не забувайте роз'яснювати ці правила дітям.
 
Підозрілі місця, яких потрібно уникати:
 1. лід біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);
 2. поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
 3. лід, покритий товстим прошарком снігу;
 4. місця, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;
 5. лід біля берега.
 
Порядок дій людини, яка провалилася під лід:
 1. Не піддаватися паніці, необхідно утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою.
 2. Кликати на допомогу.
 3. Намагатися вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми й почергово витягуючи на поверхню ноги.
 4. Намагатися якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу.
 5. Вибравшись на лід, необхідно перекотитися та відповзти в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома. (мал.2).
 6. Необхідно перевдягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його.
 7. Виконувати будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною.
 8. Сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, за можливості випити чогось гарячого.
 
Порядок дій людини при рятуванні потерпілих на льоду:
 1. Покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то діяти необхідно продумано й обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.
 2. Протягнути потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу тощо або кинути мотузку, зв’язані паски тощо. Якщо усе-таки необхідно вийти на лід, потрібно лягти на нього й повзти по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе мотузку чи пасок.
 3. Знаходячись якомога далі від ополонки (краю крижини), необхідно протягнути потерпілому палицю, жердину чи кинути мотузку (трос). Якщо мотузка (трос) закріплена на березі та не вистачає її довжини, то, міцно тримаючись за кінець мотузки однією рукою, протягнути потерпілому другу руку.
 4. Витягаючи потерпілого, потрібно попросити його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Діставши людину, що утопала, не можна дозволяти їй підійматися на ноги, нехай вона повзе вслід за вами до берега.
 5. Поклавши потерпілого на берег у безпечне місце, необхідно викликати швидку медичну допомогу (тел. 103), надати йому першу долікарську допомогу, необхідну при охолодженні організму.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Найголовніше не панікувати та правильно оцінити ситуацію