У Дружківці малозабезпечених мешканців годуватимуть гарячими обідами

За ініціативою народного депутата Валерія Гнатенка та «Опозиційної платформи - За життя» у Дружківці малозабезпечених мешканців годуватимуть гарячими обідами.

Після теплого Різдва в Україну прийшло похолодання. Минулої ночі в більшості регіонів України стовпчики термометрів опустилися до мінусових позначок і така погода триватиме весь наступний тиждень. Тут вже знадобляться вовняні хустки, кожушки, рукавиці та, бажано, склянка гарячого чаю. Але, на жаль, не у всіх вони є.

Найбільш «жахливий» час для осіб, що не мають постійного місця проживання - це холодна пора року. Тривале перебування на вулиці при низькій температурі не сприяє збереженню здоров'я. Статистика захворюваності бездомних вельми красномовна. Але ж якщо станеться сильний мороз, у нашому місті безхатченку, на щастя, є куди податися. У Дружківці вже багато років діє Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян, де людина, що має потребу, може отримати ночівлю, харчі та теплий одяг, відновити документи, а також отримати соціальну, гуманітарну, психологічну, медичну та правову допомогу. Осінньо-зимовий період є найбільш напруженим у роботі Центру. З настанням холодів клієнтів стає більше. Центр ґрунтовно підготувався до їх прийому й у негоду може розгорнути додаткові ліжко-місця у холах і коридорах. У холодний період також готується гаряча їжа. Центром заздалегідь заготовлені різні крупи, овочі та консервація.

Не залишилися осторонь проблем людей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях,  народний депутат України Валерій Гнатенко та депутатська фракція «Опозиційна платформа – За життя». З ініціативою Валерія Гнатенка з 15 січня у Дружківці запрацював додатковий пункт роздачі гарячих обідів для малозабезпечених та нужденних людей. Народний депутат особисто закупив овочі, м’ясо та інші продукти, необхідні для приготування гарячих обідів, роздача яких проводитиметься щоденно з 12.00 до 13.00 за адресою: м.Дружківка, вулиця Індустріальна,14. Годуватимуть нужденних людей доки триватимуть морози. Тож опівдні біля Центру обліку бездомних осіб та будинку нічного перебування відтепер збираються громадяни, які не мають постійного місця проживання та самотні пенсіонери. Ближче до обіду людей стає все більше. Годують просто, ситно та смачно: борщ, суп, м’ясне рагу, пшонка, гречана каша, квашена капуста та гарячий чай. Вся їжа в одноразовому посуді. Хтось недоїдає й забирає залишки з собою.

Валерій Гнатенко зазначає, що гарячі обіди - велика допомога нужденним людям взимку. Багатьом безкоштовний обід дає можливість прожити до наступної пенсії, а бездомним, часом, просто вижити. «Пенсія та прожитковий мінімум в Україні підвищаться в найближчому майбутньому не набагато, а ціни продовжують стрімко рости. У минулому році купівельна спроможність українців суттєво знизилася на основні продукти, що говорить про необхідність подібних ініціатив з наданням безкоштовних обідів для вразливих верств населення», - наголошує народний депутат.

На період холодів в Дружківці, окрім пункту обігріву на території Центру, працюють ще два таких пункти: у міській лікарні №1 (вул. Котляревського, 151) та у міській лікарні № 2 (вул. Машинобудівників, 56). У разі необхідності буде організовано роботу ще одного мобільного пункту обігріву.

photo 1.jpg

 photo 2.jpg

photo 6.jpg

photo 5.jpg

photo 4.jpg