Україною тривають протести проти підвищення тарифів на комунальні послуги

15 січня 2021 року містами України прокотилася хвиля протестів проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Не стала винятком і Донецька область. Мітинги відбулися у Краматорську, Слов'янську, Костянтинівці. Не залишилися осторонь і дружківчани, висловивши обурення необгрунтованими тарифами.

До цього вже за ініціативою активних мешканців збиралися підписи під зверненням до керівника держобладміністрації з питання  підвищення цін на послуги теплопостачання та нараховані суми за послуги опалення місць загального користування.

Чому ж протестували дружківчани? Чого вимагали?

Мітингувальники скаржилися, що деякі тариф зросли чи не удвічі, тому вимагали зменшити тарифи на газ та його розподіл, тариф на тепло та розрахунки за послуги опалення місць загального користування,   скасувати постанову №1326, яка підвищує вартість електроенергії для населення,

15 січня 2021 року у Дружківці до адміністративного приміщення міської ради вийшла громада міста. На жаль, організатори вирішили залишитися інкогніто, тож діалогу з міським головою не вийшло, адже конкретних структурованих вимог представниками не  було озвучено, як і не передані у письмовому вигляді.  То хто ж насправді встановлює тарифи на житлово-комунальні послуги?

 

Електроенергія

 

На засіданні уряду 28 грудня 2020 року Кабінет міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення, хоча й залишив фіксовану ціну. Але Кабмін скасував пільгову ціну у 90 копійок за КВт/год за перші 100 кВт/год.

 

Газ

 

З 1 жовтня 2020 року на території Донецької області  єдиним постачальником  газу є  «Нафтогаз України», який і повідомив, що ціна на газ для побутових споживачів із січня 2021 року зросте на 14% — до 7,22 гривні за кубометр без вартості доставлення.

 

Тепло

 

Тариф на послуги з постачання теплової енергії для ОПК «Донецьктеплокомуненерго»  встановлений розпорядженням голови обласної адміністрації, керівника  військово-цивільної адміністрації від 29.07.2020  р. №805/5-20.

 

 

Вода

Механізм формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення впроваджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Тож зрозуміло, що на містах немає повноважень приймати рішення про зміну тарифу. Міські ради не формують і не затверджують ціни ні на газ, ні на воду, ні на тепло, ні на електроенергію.

 

Що ж вже було зроблено та що в планах?

15.12.2020  за участю спікерів від виконавчого комітету та запрошених представників ОПК «Донецьктеплокомуненерго» проведена прес-конференція у прямому ефірі з питань проблематики розрахунків за послуги теплопостачання. Присутнім журналістам ЗМІ надавалися роз’яснення щодо розрахунків за послугу опалення місць загального користування.

11.01.2021 на на пленарному засіданні сесії Дружківської міської ради фракцією політичної партії ОПЗЖ було прийнято звернення до Президента України Зеленського В.О, голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., прем'єр-міністра України Шмигаля Д.А. з вимогою встановити мораторій на підвищення вартості тарифів житлово-комунального господарства, ціни на газ та повернення пільг на електроенергію. Також висловлена вимога щодо повернення механізму державного регулювання цін на медикаменти та товари першої необхідності. Дане звернення підтримали партії «Опозиційний блок», «Голос», «Європейська солідарність».

Одночасно за ініціативою депутатів з партії «Голос»  утворена  робоча група з депутатів та активістів міста, що мають розібратися у питанні  обгрунтованості  формування тарифів.

12.01.2021 відбулося перше засідання робочої групи, в ході роботи якої  членами прийнято рішення детально вивчити механізм формування тарифів.

16.01.2021 Дружківською міською радою ініційована та розпочата акція збору підписів під зверненням до Президента з вимогою встановити мораторій на підвищення вартості тарифів на житлово-комунальні послуги, ціни на газ і електроенергію.

Започаткований збір  підписів під електронною петицією і резолюцією звернення до Президента, визначені пункти збору для громадян:

 - бібліотека Лесі Українки,  вул. Енгельса, 112;

- Центральна дитяча бібліотека ім.Купріна,  вул.Соборна 13;

 -бібліотека ім. А.Чехова, вул.Соборна 33;

 - бібліотека сімейного читання селища Яківлівка, ул.О Тихого, 228;

 - бібліотека смт. Олексієво -Дружківка, вул.Центральна, 85;

 - бібліотека смт.Райское, вул.Дорошенка, 1.

16.01.2020 надано доручення міського голови керівникам підприємств енерго-тепло-газопостачання відпрацювати графіки прийому громадян,  спростити механізм його проведення для більш ефективної реакції і взаємодії з мешканцями громади; провести систематизацію контактів диспетчерських служб та оприлюднити їх у ЗМІ.

19.01.2021 заплановане друге засідання робочої групи до участі в якому запрошені керівники обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго».

27.01.2021 відбудеться пленарне засідання сесії міської ради, де звітуватиме робоча група щодо проведеної роботи. 

 

     Сьогодня як ніколи у світі стімкого зростання цін не тільки на комунальні послуги вияв активної життєвої позиції є рушійною силою для нашої громади. Але для побудови діалогу  має бути конструктивна, виважена робота, адже щоб наші спільні цілі досягли мети не варто піддаватися дешевому популізму окремих політичних сил, що лише спрямовують силу народного обурення на місцеві органи влади, залишаючись в тіні, натомість фактично знаходяться на фінансуванні монополістів енергетичного ринку,  винних у ситуації, що склалася з підвищенням тарифів.

      Тільки сумісними силами ми зможемо відстояти право на гідне життя, огрунтовані тарифи та протидіяти впливу монополістів.

 

 IMG_20210115_160723.jpgїIMG_20210115_140322.jpg