36 проєктів увійшли до Програми економічного і соціального розвитку Дружківської міської територіальної громади на 2021 рік

02 березня 2021 року під керівництвом міського голови Володимира Григоренка відбулося позачергове засідання сесії міської ради, під час якого говорили про проєкт Програми економічного і соціального розвитку Дружківської міської територіальної громади на 2021 рік.

Начальник відділу економічного розвитку Марина Коротун зазначила, що процес формування Програми економічного і соціального розвитку Дружківської міської територіальної громади на 2021 рік був досить складним. Адже після місцевих виборів його треба було модифікувати з урахуванням вже об’єднаної громади. Та й необхідність проведення стратегічної екологічної оцінки внесла значні корективи у строки прийняття проєкту.

Отже, на сьогодні проєкт Програми економічного і соціального розвитку Дружківки на 2021 рік містить 422 заходи на суму 960305,1 тис. грн. та повністю відповідає рекомендаціям Департаменту економіки Донецької ОДА.

 

Чого очікувати? Інформація в цифрах

 Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника досягне 10 835 грн.  (збільшення на 11,7% у порівнянні з очікуваним показником 2020 року). буде збільшено й за підсумками 2021 року має скласти 9 691 особу. враховуючи темп росту заробітної плати працівників та чисельності людей, що працюють на підприємствах ФОП штатних працівників за 2021 рік зросте на 14,1 % та складе 1260,0 млн. грн. збільшиться на 7,3 % і складе 4086,20 грн., збільшення становить 278 грн. на 1 одержувача. Кількість одержувачів пенсії становитиме 27 199 осіб. очікується пожвавлення підприємницької діяльності у нашій громаді. Передбачається що у 2021 році кількість СПД зростатиме. Так, у 2021 року підприємницьку діяльність мають зареєструвати 211 осіб, у тому числі 191 фізична особа-підприємець і 20 юридичних осіб, у той час як припинять підприємницьку діяльність 200 осіб (180 фізичних осіб-підприємців і 20 юридичних осіб). Прогнозується, що на кінець 2021 року кількість малих підприємств має стати 312, а кількість фізичних осіб-підприємців - 1442. Для розв’язання проблеми  у 2021 році передбачається: працевлаштувати 1750 осіб з-поміж тих, що перебуває на обліку у центрі зайнятості, у тому числі громадян з числа внутрішньо переміщених осіб; забезпечення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації осіб з числа безробітних; організація оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру для безробітних осіб.

 

Інвестиційна політика

 Пріоритетним напрямком діяльності міської ради є реалізація інвестиційної політики, досягнення соціально-економічного ефекту, розбудова соціальної інфраструктури міста та залучення додаткових фінансових ресурсів. До проєкту Програми соціального і економічного розвитку Дружківки на 2021 рік внесені 36 проєктів інвестиційного розвитку на загальну суму 594 573,9 тис.грн. Передбачено розробку або коригування проєктно-кошторисної документації щодо 8 інвестиційних проєктів на суму 1 460,4 тис.грн.

Так, у 2021 році мають бути завершені 3 перехідні проєкти зі створення гуртожитків для ВПО за Надзвичайною Кредитною Програмою Європейського Інвестиційного Банку. Також планується закінчення проєкту з відновлення дошкільного закладу «Берізка» щодо капітального ремонту зовнішніх стін, покрівлі та благоустрою території (2 проєкти) та реалізація проєкту «Капітальний ремонт будівлі амбулаторії ЗП-СМ №7 з термомодернізацією, що у селищі Райське (проєкт фінансується Українським Фондом Соціальних Інвестицій при співфінансуванні з міського бюджету 0,5 млн.грн).

Планується реалізація інвестиційних проєктів за Програмою USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», а саме: проєкт ЦНАПу «Покращення доступності, рівня обізнаності про послуги та отримання якісного сервісу обслуговування для створення громадської ідентичності в м.Дружківка», який передбачає створення блоку програмного забезпечення – електронного документообігу, що автоматизує діловодство, оновлення сайту з електронним кабінетом суб’єкта звернення та запровадження оновленої системи керування чергою; проєкт «Street Rider Festival», яким передбачено встановлення скейт-парку у Парку культури та відпочинку, двох вуличних туалетів, садових лав,  вуличних урн та дерев'яних альтанок. За попередньою домовленістю із фондом UNICEF планується проведення термосанації будівлі Східного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

Марина Коротун також висловила сподівання, що проєкти «Створення регіонального мультимедійного ЗМІ на базі «Радіо Дружківка» та «Реконструкція Дружківської міської центральної бібліотеки імені Лесі Українки», які подані у 2020 році до державного конкурсу проєктів секторальної підтримки Європейського Союзу, будуть відібрані до реалізації у 2021 році. До реалізації вже у 2021 році запланований проєкт «Будівництво водонапірної башти Рожновського в селі Миколайпілля» за кошти благодійного фонду «NEW WAY».

 

 IMG_4090.JPG

IMG_4099.jpg

IMG_4103.jpg

 

При використанні фото- та текстових матеріалів сайту Дружківської міської ради
обов'язкове посилання на джерело інформації