Соціальні послуги для пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян

Якими послугами можуть скористатися пенсіонери та одинокі непрацездатні громадяни у Дружківці обговорили під час чергового засідання виконавчого комітету, яке відбулося 21 квітня 2020. Засідання проводилось у онлайн форматі у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ольга Ченцова розповіла, що протягом І кварталу 2021 року до центру взято на обслуговування  58 осіб. У минулому році надано 165295 соціальних послуг та обслуговано 1581 особу, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, ветеранів,  осіб з інвалідністю,  учасників бойових дій тощо.

До складу територіального центру входять три відділення - відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

 Відділення соціальної допомоги вдома

342 особи літнього віку соціальні послуги отримують за місцем проживання, з них 27 - виповнилось понад 90 років. Зміст послуги в допомозі у самообслуговуванні, ведені домашнього господарства, в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, допомозі в забезпеченні технічними засобами реабілітації, в представництві інтересів та психологічній підтримці. На   підставі акта оцінювання потреб особи укладається договір та відповідно до затвердженого графіка від двох до п’яти раз на тиждень, відповідно до  групи рухової активності,  надаються соціальні послуги. Завдяки взаємодії з іншими службами, підопічним, які згідно медичних висновкам стали потребувати цілодобового  або медичного догляду, територіальний центр допомагає у влаштуванні в медичні або благодійні заклади для подальшого надання соціальних послуг.

Відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги

Послуга натуральної допомоги надається громадянам похилого віку, які опинилися у складних життєвих обставинах. У минулому році були забезпечені  б/у одягом, взуттям  - 450 осіб, предметами побутової гігієни – 221 особа, продовольчими та промисловими товарами – 1449 осіб, надано 907  послуг швачки та робітника з комплексного обслуговування будинків.

Відділення денного перебування надає  соціальні послуги літнім людям, які потребують психологічної адаптації, розвитку різнобічних інтересів, організації дозвілля та відпочинку. Одним з пріоритетних напрямків діяльності відділення є організація соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку». Цікаві лекції на актуальні теми, практичні заняття, відеофільми, творчі завдання - мала частина заходів, що проводяться  на заняттях. В «Університеті третього віку» соціально-педагогічні послуги надаються  понад 202 слухачам на 11 факультетах. У відділенні денного перебування за звітний період також надано 3277 медичних послуг, послуги масажу - 1825, лікувальної фізкультури – 217. Послугами  пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації  користується 88 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.

     В умовах реалізації реформи децентралізації виникла потреба у створені мобільної соціальної служби по обслуговуванню на дому та впроваджені нових форм роботи з населенням. Територіальний центр  взяв участь  у програмі ООН з відновлення та розбудови миру у сфері соціального обслуговування населення громади у 2021 році з організації роботи мобільної соціальної служби. З 23 громад, якими були подані проєкти до участі, територіальний центр став переможцем. Дана служба буде охоплювати вісімнадцять населених пунктів Дружківської міської територіальної громади, а також земельні ділянки  приватного сектору у межах міста.

Під час карантину територіальний центр не припиняє свою роботу. Послуги літним людям, які знаходяться на обслуговуванні надаються у звичайному режимі. Працює гаряча лінія:  099-884-64-93