У Дружківці ведеться робота з ліквідації несанкціонованої стихійної торгівлі

Торгівлю без будь-яких відповідних документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту нерідко можна спостерігати  на вулицях нашого міста. Придбання товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають санітарним вимогам, можуть обернутися лихом для будь-якого мешканця громади.

Особливо небезпечною торгівля стає зараз, коли температура на вулиці поступово підвищується. Саме весною та влітку зростає кількість захворювань на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння серед населення. Адже поряд з овочами, фруктами, квітами, випічкою та ковбасами продають і домашніх тварин, і отруту від усіх видів шкідників, і ще багато іншого.

Як організована робота щодо ліквідації стихійної торгівлі та торгівлі з рук у невстановлених місцях в  Дружківській міській територіальній громаді заслухали члени виконавчого комітету під час чергового засідання. Начальник відділу економічного аналізу Марина Коротун проінформувала, що  працівниками комунального підприємства  «Муніципальна варта» Дружківської міської ради та відділу поліції №1 Краматорського районного управління поліції  в Донецькій області систематично ведеться робота щодо ліквідації стихійної (несанкціонованої) торгівлі. 

Протягом 2020 та з початку 2021 року працівниками «Муніципальної варти» щоденно проводяться рейди до місць стихійної торгівлі. Найбільша увага приділялась вулиці Космонавтів (район житлових будинків № 1,3 та № 53,55, площа «Молодіжна» та на території біля магазину «АТБ»),  вул. К. Маркса буд. 1 (район «ПриватБанку»).  В результаті  проведення рейдів протягом 2020 року складено 30 адміністративних протоколів за статтею 160 КУпАП та 1 протокол у поточному році:

- 2 протоколи - район магазину «АТБ» по вул. Космонавтів, 34а;

- 11 протоколів - район житлових будинків по вул. Космонавтів № 1,3;

- 12 протоколів - район житлових будинків по вул. Космонавтів № 51,53,55;

- 4 протоколи - вул. К. Маркса, буд. 1 (район «ПриватБанку») та К. Маркса 2а;

- 1 протокол – вул. Соборна, 37;

- 1 протокол – вул. Козацька, 40.

За результатами розгляду протоколів на 4 осіб накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафи на загальну суму 1037,0 грн., інших правопорушників судом звільнено від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП  та оголошено усне зауваження.

Активно ведеться боротьба з несанкціонованою торгівлею працівниками відділу поліції №1 Краматорського районного управління поліції  в Донецькій області. Протягом 2020 року  складено 46 адміністративних протоколів за ст. 160 КУпАП (ч.1 – 45 протоколів; ч.2 – 1 протокол), у поточному році вже складено 12 адміністративних протоколів за ч.1. ст. 160 КУпАП. За результатами розгляду протоколів у 2020 році на 37 осіб накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на  загальну суму 3914 грн., протягом поточного року на 2 осіб накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на  загальну суму 102 грн.

Працівниками Дружківського управління головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області  в межах своїх повноважень були проведені профілактичні заходи щодо недопущення неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до агропродовольчого ринку територій:  проведено 26 рейдів до місць стихійної торгівлі в районі ринку «Гаврилівський», в ході яких велась роз’яснювальна робота з громадянами, які реалізують та купують продукцію.

Торгівля продуктами харчування в невстановлених місцях в Україні незаконна і контроль за незаконною торгівлею здійснюється відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні порушення – «торгівля з рук у невстановлених місцях». Торгівля  в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах  та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладання штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 119 грн.) з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладання штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 до 255 грн.) з конфіскацією предметів торгівлі.