Триває прийом заявок «Громадський бюджет 2021!»

Шановні мешканці Дружківської міської територіальної громади! До 15 травня приймаються проєкти громадського бюджету! Не прогавте можливість долучитися та реалізувати саме вашу ідею!

31 березня 2021 року під час пленарного засідання сесії міської ради була затверджена міська цільова Програма «Громадський бюджет Дружківської міської територіальної громади на 2021-2025 роки».

Що таке Громадський бюджет або бюджет за участі громадськості?

Громадський бюджет Дружківської міської територіальної громади  – це частина бюджету Дружківської міської територіальної громади, виділена для фінансування ініціатив, визначених жителями територіальної громади.

Хто може бути автором проєкту?

Автор проєкту - 

Порядок подання проєктів

Проєкт подається в електронному вигляді шляхом заповнення спеціальної форми у сервісі «Громадський бюджет». До заявки можуть додаватись фотографії, малюнки, схеми, описи, графічні зображення, додаткові пояснення тощо. Подання проєктів через сервіс «Громадський бюджет» відбувається з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) або BankID автора. Кожен автор проєкту може подавати необмежену кількість проєктів. Проєкти Громадського бюджету подаються до конкурсного відбору з 1 січня до 15 травня.  Подаючи проєкт до конкурсу, автор автоматично засвідчує свою згоду на вільне використання міською радою цього проєкту, ідеї, у тому числі поза межами Громадського бюджету.

 

Голосування

 

Голосування за проєкти Громадського бюджету здійснюється:

- шляхом електронної ідентифікації особи (засобами ЕЦП/BankID), що надає можливість голосувати на сервісі «Громадський бюджет»;

- шляхом заповнення відповідного бланку у паперовому вигляді за наявності при собі паспорту громадянина України та е-паспорту в мобільному додатку «ДіЯ». Паперове голосування проводиться лише у 2021 році у спеціально визначених для цього пунктах. Для внутрішньопереміщених осіб необхідно додатково мати при собі довідку ВПО (перелік пунктів оприлюдниться додатково до початку голосування за проєкти). 

До голосування допускаються громадяни віком від 16 років, які мешкають у Дружківській міській територіальній громаді на законних підставах, а саме: зареєстровані на території громади (в тому числі ВПО), працюють, навчаються або мають нерухомість на території громади. У разі, якщо паспорт громадянина України не має позначки реєстрації на території Дружківської міської територіальної громади, для підтвердження можуть використовуватись інші документи, наприклад: довідка ВПО, довідка з місця навчання, довідка з місця роботи, витяг з реєстру про право власності тощо. Назва, реєстраційний номер та серія (за наявності) такого документу зазначається в бланку для голосування.

Голосування триває 15 календарних днів (з 15 по 30 липня).   Одна особа може голосувати лише за один проєкт.  У разі виявлення дублювання голосів у паперовому та електронному вигляді система «Громадський бюджет» автоматично прибирає дублювання, а також здійснює перевірку реєстрації місця проживання.

 Визначення проектів-переможців

 Результати електронного голосування підсумовуються автоматично в режимі онлайн у сервісі «Громадський бюджет». Та вносяться адміністратором упродовж двох робочих днів після завершення голосування.

Процедура визначення проєктів-переможців наступна:

Для сільських і селищних територій (окрім смт Олексієво-Дружківка) переможцями будуть вважатись один проєкт вартістю до 200 тис.грн. та пять або більше проєктів вартістю до 100 тис.грн., якщо вони наберуть понад 50 голосів. У разі, якщо проєктів, які набрали необхідну кількість голосів, більше, ніж зазначено в цьому абзаці, переможцями вважаються проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів окремо в категоріях «проєкти до 200 тис.грн» і «проєкти до 100 тис.грн» в межах кількості проєктів-переможців та обсягів фінансування програми.

Для міста Дружківка та смт Олексієво-Дружківка переможцями будуть вважатись чотири проєкти вартістю до 200 тис.грн. та п’ять або більше проєктів вартістю до 100 тис.грн., якщо вони наберуть понад 100 голосів. У разі, якщо проєктів, які набрали необхідну кількість голосів, більше, ніж зазначено в цьому абзаці, переможцями вважаються проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів окремо в категоріях «проєкти до 200 тис.грн» і «проєкти до 100 тис.грн» у межах кількості проєктів-переможців та обсягів фінансування програми.

Якщо проєкт сільської або селищної території не був підтриманий необхідною кількістю голосів, право бути переможцем надається міським проєктам, яким віддано понад 100 голосів. Останній за рейтингом проєкт, що виходить за рамки обсягу Громадського бюджету, не включається до переліку проєктів-переможців.

 

З рішенням міської ради «Про затвердження міської цільової Програми «Громадський бюджет Дружківської міської територіальної громади на 2021-2025 роки» можна ознайомитися за посиланням:

https://druisp.gov.ua/2017-02-06-14-02-52/10033:243t57jk789kl

 

Платформа громадського бюджету  для подання проєктів за посилання: 

https://budget.e-dem.ua/1411700000?fbclid=IwAR3WIcVm22f5kcijfCvnTs-uq7bOXMcn51J9JK3JSylO0r2zphrsuLyFsdI

 

Детальну інформацію можна отримати у відділі економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради за адресою вул. Соборна,16, каб.213.