Влітку у Дружківці працюватимуть 9 пришкільних майданчиків та 7 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей

Найбільш сприятливий період для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку є літо. За літній період діти дуже інтенсивно накопичують сили та підростають. Відбувається так званий стрибок росту. Тому такий відпочинок для дитини необхідний і дуже корисний фактор оздоровлення.

Особливо після шкільних навантажень і карантинних обмежень.

За доброю традицією після закінчення навчального процесу з настанням літа для учнів Дружківської міської територіальної громади гостинно відкривають свої двері пришкільні табори та майданчики. Цьогоріч на базі міських закладів освіти вони також традиційно працюватимуть для школярів. Наразі міська влада та керівники закладів освіти проводять підготовку до літньої кампанії. Про це йшлося під час засідання виконавчого комітету міської ради, що відбулося 12 травня 2021 року під керівництвом міського голови Володимира Григоренко.

Про те як буде організоване дозвілля дітей під час канікул розповідала начальниця міського відділу освіти Світлана Лазебник. Так, очікується, що влітку 2021 року працюватимуть 7 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей та 9 пришкільних майданчиків. Відпочинок триватиме протягом 14 робочих днів з 1 по 18 червня. Також планується робота таборів з 6 годинним перебуванням. Для учнів початкових класів харчування частково фінансуватиметься коштом міського бюджету, безоплатно харчуватимуться діти пільгових категорій. Відпочити на канікулах з користю та задоволенням матимуть можливість понад 1000 дружківських дітей.

У дошкільних навчальних закладах наразі також проводиться відповідна підготовча робота. Здійснюється інструктаж педагогічних, медичних працівників і технічного персоналу з питань безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки та охорони праці, регулярно проходять консультації з питань здійснення роботи в літній період. Здійснюється інформування батьків про особливості перебігу літньої оздоровчої кампанії та підготовку до неї (анкетування, батьківські збори, виготовлення інформаційних стендів, бюлетенів тощо).

Методичні кабінети та групи оснащуються інформаційно-інструктивно-методичними матеріалами, розроблюються схеми загартування, укладання добірок літературних творів для читання, переказування та розучування з дітьми напам’ять, розроблюються допоміжні перспективні плани проведення різних видів ігор, праці, спостережень, літературно-музичних і фізкультурних свят, розваг тощо. Здійснюється ремонт, фарбування обладнання, оновлення розміток на ігрових і фізкультурних майданчиках, а також ремонт тіньових навісів, відкритих басейнів та облаштування пісочниць.

Як зазначила Світлана Лазебник, у літній період діти максимально перебуватимуть на свіжому повітрі - тераси, веранди, ігрові й фізкультурні майданчики, парк, гай, берег водойми тощо. Також передбачається обов’язкова, відповідна віку, тривалість денного сну, збалансоване та збагачене вітамінами харчування, оптимальна рухова активність та дотримання протягом дня повітряного й водного режиму.  Значна увага приділятиметься плануванню та проведенню освітньої роботи з безпеки життєдіяльності дітей: правил дорожнього руху, поведінки на вулицях, у транспорті, при зустрічах з незнайомими людьми, безпечної поведінки під час відпочинку на сонці, воді, у лісі, користування електричними та газовими приладами, запобігання харчовим отруєнням і кишковим інфекціям.

Міський голова Володимир Григоренко під час засідання зазначив, що міська влада максимально докладе зусиль, щоб оздоровлення та дозвілля дітей було сучасним і різноплановим, щоб малеча добре відпочила, набралася сил до навчання, набула корисних навичок та знань, зміцнила здоров’я, адже здорові діти – здорове суспільство. «Приймаючи рішення про створення таких таборів, місцева влада разом з адміністрацією закладів обов’язково має брати до уваги потреби як дітей, так і їх батьків. Умови для відпочинку мають бути запорукою створення у таборі життєрадісної атмосфери й забезпечення повноцінного відпочинку та розвитку дітей», - наголосив міський голова. Також він зазначив, що незмінним залишається завдання щодо першочергового оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Пріоритет - діти сімей загиблих та діти учасників АТО, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю.