День Європи в Україні – святкуємо онлайн

Цього року в Україні відзначають вже 18-й день Європи. Вперше в Україні відзначили День Європи у 2003 році, згідно з Указом президента свято було «призначене» на третю суботу травня.

 Історія Дня Європи в Україні

 

День Європи відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом. Україна трохи відсунула цей день, зробивши нефіксованим, та запровадила його відзначення щороку у третю суботу травня.

Цей день, на відміну від міжнародних днів, запроваджених ООН та ЮНЕСКО, або державних і релігійних свят, не покликаний захищати когось від чогось або вшановувати чиюсь пам'ять. Для України це скоріше день-нагадування, день-знак, день-вектор як для країни, котра прагне стати повноправною частиною європейської спільноти і має на це всі права та підстави.

Для України, як для держави, що з самого початку свого існування була «вписана» у євразійський континент та у європейську геополітичну площину, це знаковий день. Він є приводом, аби засвідчити прагнення України існувати у мирі та розвивати свою силу нарівні з країнами об'єднаної Європи.

День Європи починався в Україні як день, коли іноземці з європейських спільнот, які мешкають або тимчасово перебувають в України, розповідали про життя у Європі, про історію та культуру інших держав. Тепер ми маємо дещо більший арсенал «європейських» заходів у третю суботу травня.

День Європи в Україні сьогодні

 

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначають День Європи. Це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Зокрема, цьогоріч День Європи в Україні припадає на 15 травня. Цей день ілюструє стратегічний курс України на зближення з країнами Європейського Союзу та подальший вступ у ЄС та запровадження безвізового режиму з усіма європейськими країнами.

Зазвичай широкомасштабні святкові заходи проходять в різних куточках України. Влаштовуються заходи – у бібліотеках, на площах та у школах. Приміром, у бібліотеках існують пункти європейської інформації, котрі протягом останніх чотирьох років влаштовують заходи та урочистості до Дня Європи. Але через пандемію публічне святкування Дня Європи скасовано, проте у низці регіонів, на Донеччині зокрема, його проводитимуть онлайн до кінця травня.