«Добрі сусіди – одна країна»: у Дружківці підписали важливий меморандум про співпрацю

Сьогодні, 18 травня, у Дружківці відбулася важлива подія – підписано меморандум співпраці між владою та Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проекту USAID «Демократичне врядування в Східній Україні».  В рамках гранту буде надана всебічна допомога ОСББ.

Місто Дружківка стало одним із 15 відібраних міст у Донецькій та Луганській областях для участі у пілотному грантовому проєкті «Добрі сусіди – одна країна», основним напрямом якого є заохочення городян до активних дій в благоустрої міста та створенні ОСББ.

19 травня у приміщенні виконавчого комітету Дружківської міської ради зібралися представники влади, фонду USAID та БО «Інституту місцевого розвитку» для підписання меморандуму.

Міський голова Володимир Григоренко привітав міжнародних інвесторів та висловив впевненість, що завдяки плідній співпраці, інформаційній, технічній і фінансовій допомозі, дружківська громада зможе  більш ефективно використовувати свій ресурс.

«Ми з USAID працюємо вже не один рік. Усі сумісні проєкти приносили неабияку користь нашим мешканцям. Тож ми дуже раді, що увійшли до команди міст Донецької та Луганської областей для участі у цьому пілотному проєкті. Впевнений, він допоможе створити у нашій громаді нові ОСББ та покращить діалог між владою й об’єднаннями співвласників багатоквартирного сектору. Дякую, що допомагаєте кожній громаді нашої країни бути спроможною та мати можливість створювати комфортні умови для своїх мешканців», - наголосив міський голова.

«Проєктна команда «Інституту місцевого розвитку» та місцеві координатори тісно співпрацюватимуть із керівництвом та громадами 15 цільових міст. Там живуть доброзичливі, гостинні люди, які вміють наполегливо працювати і любити своє місто та країну. А для вирішення спільних проблем потрiбно об’єднуватися. Тому дуже важливою сьогодні є синергія зусиль влади, громадян, громадських організацій та ОСББ. Ми сподіваємося, що утворенню такої синергії сприятиме реалізація проєкту «Добрі сусіди – одна країна», – говорить Руслан Тормосов, виконавчий директор ВБО «Інститут місцевого розвитку».

Тож як планують заохочувати городян до створення ОСББ!? 

Проєкт передбачає кілька етапів, починаючи з комплексної інформаційно-комунікаційної кампанії в медіа-просторі щодо розвитку добросусідства та багаторівневої інформаційної кампанії для підтримки розвитку ОСББ. Працюватиме навчальна комунікаційна платформа свідомих власників житла та сайт «Від ОСББ - до креативного простору твого міста».

Проєктом передбачені навчальні компоненти для членів ОСББ та представників місцевої влади, а також програми, спрямовані на залучення молодого покоління до сфери управління житловим фондом та розробку в громаді міні-проєктів розвитку. Тож невдовзі розпочнеться інформування та навчання стейкхолдерів проєкту, тісна співпраця з місцевою владою, надання консультаційної та менторської допомоги активу ОСББ та ініціативним групам.

Команда IМР розпочне активізацію співвласників багатоквартирних будинків для поширення практики створення нових ОСББ та обміну досвідом між ними, сприяння збільшенню кількості асоціацій ОСББ та неурядових організацій, модерування діалогу між владою та ОСББ.

Cпецiалiсти проєкту надаватимуть допомогу у перетворенні міських просторів, організації адвокаційних кампаній для захисту інтересів співвласників багатоквартирних будинків та інститутів громадянського суспільства. До проєкту залучатимуться фахівці з питань розвитку та адвокації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також спеціалісти із залучення громадськості, медіа, урбаністики та дизайну. Це створить підґрунтя для ефективної мобілізації громадянської активності, посилення ролі громадянського суспільства, формування культури добросусідства та використання потужного об’єднувального потенціалу інституту ОСББ.

33.jpg11.jpg188003147_226961008798321_9088054984516457931_n.jpg187548654_316402469939385_8441617187509916374_n.jpg44.jpg