Всесвітній день боротьби за ліквідацію дитячої праці

12 червня під егідою ООН починаючи з 2002 року відзначається Всесвітній день боротьби за ліквідацію дитячої праці (World Day Against Child Labour), встановлений Міжнародною організацією праці, що бореться з проявами експлуатації дітей на різних рівнях.

 Закликаючи світ до здійснення ефективних заходів щодо викорінення примусової, шкідливої та небезпечної праці, а також експлуатації дітей, Міжнародна організація праці ухвалила Конвенцію від 17.06.1999 № 182 “Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці”, ратифіковану Законом України від 05.10.2000 2022-III.

День боротьби з дитячою працею переважно спрямований на пробудження свідомості дорослого населення, яке і є головним експлуататором праці дітей. Перше дослідження МОП стану справ щодо дитячої праці в Україні, проведене у 1999 році Державним комітетом статистики України, виявило 350 тисяч працюючих дітей. Діти були залучені, переважно, до праці в сільському господарстві (46%), торгівлі (26%) та сфері послуг (19%). Середній вік, з якого діти починали працювати, становив 12 років. Найсерйозніше занепокоєння, на думку Державного комітету статистики, викликала велика тривалість робочого дня дітей. Робочий час майже 6% працюючих дітей у віці 13-14 років був довший, ніж у дорослих (41 година на тиждень), а 2% хлопців і дівчат у віці 15-17 працювали понад 56 годин на тиждень.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби за ліквідацію дитячої праці у м. Дружківка проведено низку правоосвітницьких заходів – ярмарок вакансій, інформаційні години для неповнолітніх,  індивідуальні бесіди з дітьми та батьками, розроблений та розповсюджений буклет «Праця неповнолітніх: права, гарантії, обмеження». Ці заходи покликані не тільки розповісти про права дітей, а й дати можливість зрозуміти, що таке система прав людини та як на практиці користуватися своїми правами.  

У разі порушення прав дитини ви можете звернутися до служби у справах дітей Дружківської міської ради, яка розташована в адміністративній будівлі Дружківської міської ради за адресом: м. Дружківка, вул. Соборна, 16 або зателефонувати:

  • доНаціональної поліції  України за номером телефону: 102;
  • наНаціональну дитячу «гарячу» лінію  :  0 800 500 225 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України), «Гаряча лінія» приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей;
  • на Національну «гарячу» лінію з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номером телефону: 0 800 500 335.