Земельна реформа - 2021: чого чекати?

2021 рік ознаменувався масштабною реформою у земельній галузі.  Закон про земельну децентралізацію передбачає передачу землі за межами населених пунктів до комунальної власності, а також допоможе завершити земельну реформу. Однак у багатьох громадян залишається чимало запитань про зміни та нові функції, які вносить закон в земельні відносини.

08 липня 2021 року під час прес-конференції заступника міського голови Олега Полякова, яка проходила за участю начальника відділу земельних ресурсів Сергія Петрусенко та представників засобів масової інформації активно обговорювалося питання земельної реформи 2021.

У січні поточного року до Дружківки приєдналися сільські та селищні ради: Райська, Олексієво-Дружківська, Кіндратівська, Торська, Софіївська та Миколайпільська. Це території, які мають сільськогосподарські землі. І для яких актуальні питання запровадження ринку землі та передачі функції розпорядження землями безпосередньо громадам, на території яких ці землі знаходяться. Окрім земель комунальної власності, органи місцевого самоврядування також отримали земельні ділянки за межами населених пунктів, які раніше перебували у розпорядженні Держгеокадастру. Одночасно з цим, відбулась і адміністративно-територіальна реформа і, як новостворені, так і давно існуючі громади зіткнулися з проблемою недостатньої поінформованості про землі, які їм передано. Така саме аналогічна проблема постала  і перед  Дружківською міською радою. Під час прес-конференції Олег Поляков докладно розповів про проведену роботу по збору інформації щодо земельних ділянок новоприєднаних громад та надав рекомендації, які  допоможуть убезпечитися від рейдерських посягань. Також обговорили важливий для земельної реформи закон, який затвердив порядок продажу земельних ділянок на електронних аукціонах.

Раніше у Дружківці не було своїх сільськогосподарських земель, тож не було і так званого аграрного сектору. Отже, і досвіду роботи в даному напрямку по факту не було. На сьогодні дружківська міська територіальна громада вже має працювати з аграріями. Тож, куди найперше звертатися з земельних питань? Наскільки вдалося налагодити контакт? Що необхідно робити, якщо є бажання придбати земельну ділянку? В якій послідовності робити, куди звертатися? Хто, коли та скільки зможе придбати земельних ділянок с/г призначення? Чи є проблематика в цьому секторі? На що скаржаться аграрії? – на всі ці питання під час зустрічі були надані відповіді.  Оскільки зустріч проходила в прямому ефірі й питання до спікерів можна було ставити під трансляцією на сторінці «Радіо Дружківка», на всі питання, що надійшли  від глядачів та слухачів спікерами були надані грунтовні відповіді.