Ключ до цифрового світу - максимальне використання можливостей електронного підпису

Електронний підпис – це один із основних засобів ідентифікації людини і Ваш цифровий помічник у світі онлайн-послуг. З е-підписом можна підписувати документи, користуватися державними сервісами зі свого смартфона чи комп’ютера будь-де і будь-коли. Без черг, папірців та поїздок до держустанов чи банків.

Одним із найзручніших засобів для користування цифровими сервісами або едокументообігом є електронний підпис. Він ідентифікує автора електронного документа та є завершальним етапом по його створенню. Документи з цим підписом мають таку саму юридичну силу, як і документи, підписані власноруч.

Інформацію про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг разом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вони надають, можна отримати в Довірчому списку, який опубліковано на офіційному вебсайті центрального засвідчувального органу ( https://czo.gov.ua/ca-registry , https://czo.gov.ua/trustedlist ).

З метою реалізації електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу, спрощення ведення бізнесу тощо Міністерство цифрової трансформації підготувало освітній серіал про електронний підпис. Кожен громадянин має можливість безкоштовно переглянути серіал на платформі «Дія. Цифрова освіта»    за    посиланням:    https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature та платформі «Youtube» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=09NuX02a2wE&t=23s

Курс складається із 7 серій тривалістю 4-9 хвилин та покликаний навчити українців використовувати всі можливості електронного підпису та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера, а саме: знати, у яких життєвих ситуаціях електронний підпис може знадобитись; навчитись підписувати документи електронним підписом; вміти авторизуватись на платформах за допомогою електронного підпису; знати, як безпечно зберігати електронний підпис; знати, що таке електронний підпис та для чого він потрібен.