Розроблений інтерактивний освітній інструмент з безпечного працевлаштування та протидії торгівлі людьми

Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися і чоловіки, і жінки, і діти. На сьогодні Україна є однією з основних країн, громадяни якої постраждали в Європі від сучасного рабства. За останні 2-3 роки у Донецькій області було виявлено понад 50 осіб, переважно чоловіків, з метою трудової експлуатації.

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що у цей день необхідно підвищувати  рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми та привертати  увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Постраждалими можуть стати жінки, чоловіки й діти, мешканці сіл, містечок і мегаполісів, досвідчені і зовсім юні, з незавершеною шкільною освітою і з науковими ступенями. Тобто немає єдиного портрета постраждалого. Ним може стати хто завгодно. За оцінками МОМ, близько 260 тисяч українців з 1991 року постраждали від торгівлі людьми.

До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні  розроблений інтерактивний освітній інструмент з безпечного працевлаштування та протидії торгівлі людьми. У ході квесту учасник може навчитися розпізнавати ризиковані пропозиції, що можуть у подальшому призвести до потрапляння у ситуацію торгівлею людьми та відпрацьовувати навички безпечного працевлаштування в ігровій формі.

Інтерактивний квест за посиланням https://quest.stoptrafficking.org/start. Розкажіть друзям та родичам про правила безпечного працевлаштування та безпечної подорожі. А якщо влаштовуєтесь на роботу, переконайтеся, що все безпечно. У разі небезпеки телефонуйте за номером 527 - Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Відеоролік можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=Kj3qKrgKMiw.