Звернення міського голови Володимира Григоренка

Шановні земляки!

 Друга світова війна для України стала війною вітчизняною, бо лінія фронту проходила скрізь всі наші міста і села двічі. На українській землі нема жодної сім’ї, яка б не постраждала від наслідків німецької агресії. Скрізь Дружківку лінія фронту проходила аж 3 рази. Першій раз – хмарною осінню 41-го, другій - у лютому 43-го, третій – у вересні 43-го. Віддавати Донбас фашисти не мали бажання, тому наші міста звільнялися з тяжкими боями. Дружківку звільнили 6 вересня 1943 року у ході проведення Донбаської наступальної операції. Понад тисячі воїнів загинуло під час боїв за рідне місто. За час окупації в Дружківці були розстріляні 1130 осіб, 1214 дружківчан були вивезені до Німеччини, населення міста скоротилося майже вдвічі.

Ми маємо пам’ятати подвиг, зроблений для нас нашими славетними предками. Вони відстояли свою рідну землю та подарували нам, нащадкам, мир і волю на довгі роки. Уроки Другої світової війни - це наша історія. Зберегти її – наш святий обов’язок. Шанувати пам’ять про полеглих бійців та ветеранів, що вже відійшли у вічність – свідчення нашої поваги до своїх визволителів, до тих, хто подарував нам життя.

  

 

Міський голова                                                                                                                   Володимир ГРИГОРЕНКО