Які об’єкти в Дружківці чекають на відкриття?

Капітальні ремонти на міських об’єктах та їх готовність до експлуатації – саме це питання стало основним під час апаратної наради, що традиційно відбулася у понеділок, 13 вересня 2021 року.

Начальник управління капітального будівництва Сергій Книгін докладно розповів про те, на якій стадії наразі знаходяться капітальні ремонти, замовником яких є управління і чи скоро ці об’єкти будуть введені в експлуатацію. В першу чергу Сергій Книгін зазначив, що саме Управління капітального будівництва є кінцевим бенефіціаром по проєктах, які реалізуються в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Європейського інвестиційного банку з розселення внутрішньо переміщених осіб.

Тож перший об’єкт, про який йшла мова під час апаратної наради й по якому сьогодні здійснюється реконструкція (термомодернізація) – це гуртожиток по вул. Машинобудівників, 36. Вже до 31 березня 2022 року планується, що ця будівля стане новою домівкою для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Дружківці. На сьогодні вже укладений договір з підрядною організацією ТОВ «Моноліт-Центр» Повністю виконаний ремонт плоскої покрівлі, замінені вікна, посилені аварійні ділянки сходової клітки, проведені демонтажні та електромонтажні роботи, а також ремонт зовнішніх інженерних мереж. На даний час ведеться коригування проєкту й при отриманні позитивного експертного звіту буде проведена процедура закупівлі на додаткові роботи.

Другим об’єктом, який чекає на оновлення, є будинок тимчасового помешкання по вул. Космонавтів, 15. Тут для розміщення внутрішньо переміщених осіб має бути проведена термомодернізація та капітальний ремонт п'ятого поверху. Наразі вже укладений договір з підрядною організацією ТОВ «СТРОЙУКОМ» й на об’єкті активно ведуться демонтажні роботи. Але, як зазначив Сергій Книгін, цей проєкт знаходиться на межі зриву, адже згідно з наказом Міністерства регіональної політики був проведений перерозподіл коштів субвенції з державного бюджету у бік зменшення.  Термін виконання робіт за договором - 31 грудня 2021 року.

Центральну міську клінічну лікарню також незабаром очікують позитивні зміни. Тут планується капітальний ремонт окремих приміщень з улаштуванням комп’ютерного томографа та операційного блоку. На сьогодні вже укладений договір підряду з переможцем торгів ТОВ «Зодчій. Вже виконані роботи на загальну суму – 6 265,5 тис.грн. Але ж у ході реалізації проєкту були виявлені додаткові роботи, не передбачені проєктом, а саме: ремонт приміщення для розташування кисневих балонів. Наразі вже отримано позитивний експертний звіт. Тож у лютому-березні 2022 року проєкт має бути завершений та введений в експлуатацію.

На нові спортивні майданчики очікують і школа №6 та гімназія "Інтелект". Вартість залишкових робіт по школі № 6, а саме улаштування покриття зі «штучної трави» насухо зі зварюванням полотнища у стиках, а також монтаж металоконструкцій трибун та сидінь складає - 348 500,00 грн.  На сесії міської ради, що відбулася у серпні цього року, доведено плани використання субвенції з державного бюджету у розмірі 348,5 тис. грн. І вже найближчим часом буде проведена процедура закупівлі на залишкові роботи, після чого буде укладений договір для їх виконання. Щодо будівництва спортивного майданчика для гімназії "Інтелект", то Сергій Книгін наголосив, що після отримання необхідних документів від навчального закладу, а саме топографічної зйомки, буде підготовлений пакет документів для введення об’єкта в експлуатацію. 

Реконструкція будівлі управління соціального захисту населення також на стадії завершення. На сьогодні вже проведена топографічна зйомка території й наразі готується пакет документів для Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Планується, що до кінця поточного року об’єкт буде введено в експлуатацію.

І останній проєкт, про який йшла мова під час апаратної наради, це реконструкція міського парку культури та відпочинку. На сьогодні вже виділені кошти на виконання робіт з топографічної зйомки території й наразі укладається договір.