Економія через термомодернізацію приміщень освітніх та медичних закладів

   Все частіше й частіше зі шпальт газет  та у повсякденній розмові звучить фраза про те, що  «треба проводити термомодернізацію будівель». Але що ж взагалі це таке? Термомодернізація – це комплекс енергозберігаючих заходів (наприклад утеплення стін, даху, заміна склопакетів тощо).

Й це все для того, щоб з найменшими зусиллями отримати комфортну температуру приміщення. Якщо говорити про приміщення начальних (школи, садочки) та медичних закладів у Дружківці, то більшість з них були побудовані 50-70 років тому за тогочасними стандартами. А на той час енергозбереженням ніхто не переймався. На сьогоднішній день необхідно підходити до питання енергозбереження системно, щоб зекономити кошти та тепло.

  Що ж з термомодернізацією у Дружківці? Вже позитивним прикладом можуть слугувати  комплексна термомодернізація і ремонт наступних закладів бюджетної сфери: гімнізії «Інтелект»,  загальноосвітніх шкіл №6,  №8, №17, КНП  «МЛ №1» (міської лікарні №1), дитячого інфекційного відділення КНП «МЛ №2», Центру надання адміністративних послуг, «Соціального офісу». Також збудовано котельню для Палацу спорту та  котельню для басейну з теромосанацією приміщення. Точну суму заходів з термомодернізації вказати важко, оскільки роботи з термомодернізації були лише частиною виконаних робіт. Приблизна вартість залучених коштів на заходи з енергоефективності становить не менше 200 мільйонів гривен.

   Але на цьому робота не припинилася. Наразі у черзі три гуртожитки для внутрішньо переміщених осіб, будівельні роботи за якими наразі тривають на загальну суму 67 мільйонів гривен. На етапі впровадження знаходяться «Капітальний ремонт амбулаторії №3,4» та «Капітальний ремонт амбулаторії №7 у сел.Райське», реалізацію яких на території нашої громади підтримано німецьким банком KfW через Український фонд соціальних інвестицій. В умовах суттєвого конкурсного відбору залучено близько 30 мільйонів гривен на комплексне відновлення амбулаторій з впровадженням заходів термосанації.  На сьогоднішній день проведені перемовини з організацією НЕФКО, узгоджено та підписано обсяги та види робіт з термосанації загальноосвітньої школи №7 на суму 32,8 мільйонів гривен за рахунок грантових і кредитних коштів при співфінансуванні з міського бюджету. Відбувається визначення виконавця будівельних робіт за проектом щодо капітального ремонту стін та покрівлі дитячого садка «Берізка». Залучено 2,5 мільйонів гривен з обласного бюджету на реалізацію. 

      На черзі пошук джерел фінансування на комплексний капітальний ремонт загальноосвітньої школи №12 (вартість 150 млн.грн.) та дитячого навчального закладу №34 «Дельфін» (вартість 45 млн.грн.).