Україна-Латвія – обмін досвідом у роботі місцевого самоврядування.

З 26 вересня по 2 жовтня 18 представниць місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей взяли участь у навчальній поїздці, організованій в рамках програми «Демократичне управління на Сході Україні», яка реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Учасниці мали змогу ознайомитися з роботою латвійського парламенту та муніципалітету, відвідати державні установи та громадські організації. Зустрічі з директоркою Департаменту планування та розвитку соціальної політики Міністерства благополуччя Латвії Діаною Якайте та депутатом Сейму, головою «Групи з питань гендерної рівності парламенту» Андою Чакша дали змогу порівняти законодавство України та Латвії у гендерному аспекті.

Начальник відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради Юлія Пивовар, яка представляла Дружківку, відмітила високий рівень організації заходів щодо протидії насилля в сім’ї та чітку роботу поліції в даному напрямку. «Дуже вразив кризисний та консультативний центр “Skalbes” - організація була створена ще в 1997 році. Її робота фокусується, у тому числі на людях, що пережили насилля в сім’ї. На сьогоднішній день тут діє єдиний у Латвії телефон довіри, який функціонує у режимі 24/7 для надання  телефонних консультацій, що допомагають в емоційному подоланні ситуації, що склалася, надання консультацій законно-процесуального характеру, приватних та групових консультації для осіб, які постраждали від насильства. Роботу організації проводять, як оплачувані працівники, так і близько 20 волонтерів, які проходять спеціальну підготовку, що затверджена і відповідає найвищим міжнародним вимогам, як в рамках Європи, так і поза ними. В основному їх формують студенти-магістранти факультету Психології вищих навчальних закладів.

Також не можна не відмітити роботу поліції в подоланні випадків насилля в сім’ї й зустріч з начальником тукумуського відділу державної поліції Яником Бахом. Це було про реформу латвійської поліції, роботу з неповнолітнім, взаємодію зі службами муніципалітету,  роботу з ромським населенням  та  про корупцію. До речі, за його словами 60% населення міста довіряє поліції. Це набагато більше, ніж довіра до Сейму та депутатів».

Даний навчальний тур був підготовлений завдяки Агентству міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Нідерландів VNG International, менеджер проєкту – Стен Абма. Експертом та співорганізатором з латвійського боку була команда латвійської Асоціації MARTA Center на чолі з Ілутою Лаце.

243340731_2514349738701642_6278583625243025684_n.jpg