Дружківка сортує відходи: скільки контейнерів є в місті і що в них можна викидати

Як би ми не намагалися уникати накопичення зайвого, купувати речі та продукти харчування в обмеженій кількості та без пакування, однаково відходи по собі залишаємо і позбавлятися їх варто в цивілізований спосіб. Найкращий з усіх –сортування. Саме про організацію роботи щодо роздільного збору, сортування сміття та благоустрою майданчиків для сміттєвих контейнерів на території Дружківської громади говорили під час засідання виконавчого комітету, що відбулося 17 листопада 2021 року під керівництвом міського голови Володимира Григоренка.

У цьому році виконавчий комітет Дружківської міської ради затвердив схему санітарного очищення Дружківської громади. Така схема потрібна, щоб точно визначати обсяги робіт із санітарного очищення, систем і методів збирання та видалення відходів. Заступник директора Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Сергій Небогатіков повідомив, що у процесі розробки схеми санітарного очищення були проаналізовані екологічні та економічні показники різних моделей поводження з відходами. У результаті було рекомендоване роздільне збирання з подальшою передачею вторинної сировини (сухої фракції) спеціалізованим підприємствам переробникам на договірних засадах.

Так, на території Дружківської громади активно почали створюватися умови для організації та облаштування місць збору відходів, включаючи ініціативи з роздільного збору сміття. Розпочали зі встановлення контейнерів для вторинної сировини. На сьогодні під роздільне збирання сміття переобладнано вже 23 контейнери та взято в оренду 10 контейнерів для збору скла. Встановлені вони на територіях мікрорайонів багатоповерхової забудови. Понад 50 контейнерів для збору паперу, полімерів та відпрацьованих батарейок встановлено й на територіях навчальних закладів громади та Центру первинної медико-санітарної допомоги. До кінця року контейнери для збору пластику з’являться й на вул. Соборній, а для збору скла - на площі Молодіжній. Наразі вивчаються комерційні пропозиції та вирішується питання щодо заключення договорів на утилізацію або вторинну переробку відсортованих відходів.

Також продовжується виконання заходів, передбачених Програмою поводження з відходами на території Дружківської міської ради на 2019-2022 роки, а саме: оновлюється парк сміттєвозних машин та контейнерне господарство, облаштовуються контейнерні майданчики, здійснюється ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, а також інформаційний супровід щодо поводження з відходами.

Одним із пріоритетних питань під час своєї доповіді Сергій Небогатіков назвав оновлення автомобільного парку сміттєзбиральної техніки на більш сучасну. Так, на сесії міської ради було прийнято рішення щодо надання фінансової підтримки ДКАТП 052805 в сумі 2 300,0 тис.грн для придбання сміттєвоза. Це досить гарна ініціатива, адже використання нового авто сприятиме збільшенню обсягів перевезення твердих побутових відходів, наданню якісних послуг, а також підвищенню енергоефективності роботи підприємства.

Ще одним проблемним питанням була не мала кількість контейнерів, які через значний термін експлуатації та агресивне середовище, мали механічні та корозійні пошкодження й потребували поступового виведення з експлуатації. Тож коштом міського бюджету та місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища на баланс ДКАТП було передано 66 одиниць контейнерів для збору твердих побутових відходів. Наразі вже виконані роботи з поточного ремонту 15-ти контейнерних майданчиків по вул. Машинобудівників, Соборній, Паризької Комуни, Космонавтів, Козацька, Гаврилівська, Енгельса та Новосибірська. Щоб відремонтувати бетонні конструкції контейнерних майданчиків закуплено 277 плит огороджень. На сьогодні виконання цих робіт ще триває. Директор комунального підприємства зауважив, що у першу чергу відновлюються ті бетонні конструкції, які знаходяться у вкрай незадовільному стані.

Не обійшов увагою доповідач й болюче питання для мешканців нашої громади, а саме стихійні сміттєзвалища. Він зазначив, що заходи щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ на території Дружківської громади здійснюються регулярно. З початку року тільки в Дружківці було ліквідовано 115 одиниць таких звалищ. Аналогічні роботи проводяться й на територіях селищ Райське та Олексієво-Дружківки, сіл Торське, Кіндратівка та Миколайпілля. Триває робота й щодо надання послуг з поводження з побутовими відходами на територіях, які приєдналися до громади. Такі послуги надаються на території сіл Торське, Новогригорівка та Павлівка. Зараз ведеться робота з укладення договорів у с. Миколайпілля.                

Дружківська міська рада та її виконавчий комітет звертається до мешканців громади із проханням сортувати сміття вдома та активно пропагувати культуру сортування. Адже створювати навколо себе чистий зелений простір не лише приємно – це користь для екології та приклад свідомого ставлення до довкілля для наших дітей. Сьогодні ви врятуєте від забруднення простір навколо себе, а завтра природа вам віддячить чистим повітрям і прозорою водою.