«Druzhkivka – Smart City»

Про те, як сучасні технології змінюють якість і комфорт життя дружківчан говорили під час засідання сесії міської ради.

Понад два роки тому Дружківська міська рада затвердила Програму розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka – Smart City») на 2020-2025 роки». З того часу у Дружківській громаді сформувалось та постійно оновлюється, й розширюється інформаційне середовище. Завдяки впровадженню інформаційних технологій забезпечується відкритість, безпека, ефективність, екологічна стійкість, що сприяє сталому розвитку громади. Інформаційні технології та програмні засоби дозволяють реалізувати ефективну систему муніципального контролю за роботою структурних підрозділів міської ради, підпорядкованих  підприємств, організацій та закладів.  

Про те, як реалізуються заходи Програми та забезпечується її ефективне виконання розповів під час засідання сесії міської ради начальник відділу з комп’ютерного забезпечення виконавчого комітету Ярослав Дяченко.

Оновлена система керування чергою

 Так, з метою покращення доступу мешканців громади до муніципальних послуг та скорочення часу на отримання даних послуг у Центрі надання адмністративних послуг, у Дружківці впроваджується оновлена система керування чергою, з можливістю запису на прийом з офіційного сайту ЦНАПу. Проєкт реалізується спільно з USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Персональний кабінет мешканця на сайті ЦНАПу буде інтегровано зі спеціалізованим програмним забезпеченням для роботи фахівців.

В Управлінні соціального захисту населення вже впроваджено електронну чергу для запису на прийом до спеціалістів. Наразі відбувається оцифрування особистих справ отримувачів соціальних послуг для створення електронного архіву. Придбано обладнання для зберігання оцифрованих документів, програмне забезпечення для електронного архіву та системи керування чергою. Проєкт реалізується у співпраці з громадською організацією «Патріоти Дружківки» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру.

 Проєкт «Громадський бюджет»на платформі e-DEM

 Для ефективної комунікації мешканців з органами місцевого самоврядування цього року був впроваджений сервіс «Громадський бюджет» на платформі e-DEM, засобами якого приймались проєкти розвитку території громади, проводилося голосування за проєкти та визначалися переможці.

 Рух громадського транспорту в режимі реального часу

 Також у мешканців Дружківської громади є можливість за допомогою сервісу «Easy Way» відстежити рух громадського транспорту в режимі реального часу та мати достовірну інформацію про розклад руху громадського транспорту.

 Мобільний застосунок «SmartМІСТО»/Телеграм-канал «Дружківка оперативна»

 Щоб мешканці оперативно отримували інформацію про актуальні події у житті громади, забезпечується стстематичне наповнення мобільного застосунку «SmartМІСТО». Окрім, даного сервісу, офіційного сайту міської ради та сторінок міської ради у соціальних мережах для інформування дружківчан створений телеграм-канал «Дружківка оперативна». Тут можна побачити актуальну та важливу інформацію, а також анонси заходів, запланованих у громаді. Наразі вже виконана розробка технічного завдання для оновлення офіційного сайту Дружківської міської ради та Центру надання адміністративних послуг. На постійній основі здійснюється оприлюднення інформації, яка підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних.

 Електронний документообіг «ДокПроф3.0»/Програмне забезпечення Zoom

 Робота служб виконавчих органів Дружківської міської ради здійснюється засобами системи електронного документообігу «ДокПроф3.0». Робота в системі здійснюється із застосуванням електронного цифрового підпису. Цього року придбано додатково 10 ліцензій програмного продукту. В умовах карантинних обмежень придбано ще й програмне забезпечення Zoom для проведення онлайн-нарад, робочих зустрічей та відео-конференцій при Дружківській міській раді.

 Цифрові зміни у медичній сфері

 Комлекс заходів із впровадження цифрових змін відбувся й у медичній сфері Дружківської громади. На сьогодні в міських лікувальних закладах впроваджені комплексні цифрові рішення, в яких поєднані система підтримки прийняття лікарських рішень, електронні медичні картки пацієнтів, дані медичних досліджень, фінансова та адміністративна інформація.

Робота закладів первинної ланки системи охорони здоров’я автоматизована програмним продуктом «HELSI». Заклади вторинної ланки охорони здоров’я підключені до медичної інформаційної системи «Askep.net». Засобами даних сервісів дружківчани мають можливість попереднього запису на прийом до лікаря, переглянути свою електронну медичну картку, результати аналізів та діагностики, доступу до призначень лікаря, а також отримати направлення до іншого лікаря, електронний рецепт «Доступні ліки» тощо. Заклади охорони здоров’я через зазначені медичні інформаційні системи інтегровано до Електронної системи охорони здоров’я Національної служби здоров’я України, що дає можливість збереження медичної картки пацієнта в єдиному державному реєстрі при зміні лікаря чи закладу. Автоматизація лікувальних установ, застосовуючи внутрішню управлінську статистику, дозволила здійснювати аналіз та приймати рішення на основі даних та впровадити у медичних закладах електронний документообіг.

 Проєкт «Громадська безпека у фокусі»

 Наразі Дружківська міська рада спільно з громадськими організаціями впроваджує проєкт «Громадська безпека у фокусі», актуальність якого засвідчена фінансовою підтримкою ПРООН на суму 500 000 грн. У рамках цього проєкту буде створено муніципальний ситуаційний центр моніторингу громадського порядку. На сьогодні вже розпочато монтаж 38 камер міського відеоспостереження.

 Безпека якості повітря

 Показники безпеки якості повітря у громаді транслюють 4 станції моніторингу в загальноукраїнському екологічному чат-боті SaveEcoBot, встановлені у 2020 році у результаті співпраці міської ради з проєктом Київський діалог.

 Розробка комплексного плану просторового розвитку території Дружківської громади

 Для впорядкування містобудівної та земельної документації Дружківської міської територіальної громади наразі реалізується пілотний проєкт міської ради, ПРООН та Управління містобудування та архітектури Донецької обласної державної адміністрації з розробки комплексного плану просторового розвитку території громади. Вартість інвестицій ПРООН – 4 500 000 грн., співфінансування з міського бюджету – 1 500 000 грн.

ua.jpg