"Не мовчи, тебе почують": дружківчани долучились до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна люди кривдять один одного, чинять насильство. У світі постійно відбуваються війни,  дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. 

Щороку в Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка  покликана в першу чергу привернути  увагу громадськості до актуальних для  суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Ця дата була обрана Генеральною Асамблеєю ООН не випадково. Саме у цей день 1960 року були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Р. Трухільйо сестри Мірабал – політичні активістки, саме цей день став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.

У загальному ж основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є:

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

І у нашій громаді дана акція стартувала також 25 листопада - в Міжнародний день боротьби за ліквідацію  насильством по відношенню до  жінок.

У закладах культури міста традиційно проводяться заходи до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»: відвертий діалог «Тільки не мовчи», інформаційні години «Годі терпіти», конкурс малюнків «Щаслива сім’я без насильства», флешмоби «Синя стрічка», «Наші долоньки проти насилля», а також широка інформаційно-просвітницька кампанія для мешканців громади за участю спеціалістів соціальної, культурної та освітньої галузей.

До проведення акції може долучитися кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії, кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести будь-який захід спільно з іншими організаціями, особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.

Надзвичайно важливо, аби кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у ХХІ столітті, потерпають українські жінки.