«Дружківський міський центр зайнятості інформує : «Патронатна сім’я: сімейне виховання дітей та працевлаштування тимчасовими батьками»

          Постановою  Кабінету  Міністрів  України  від 20.08.2021  № 893 затверджено  Порядок " Деякі питання захисту прав дитини та надання послуг патронату над дитиною", який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я.

         Патронатні сім'ї приймають дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це своєрідна домашня альтернатива центрам соціально-психологічної реабілітації. А патронатні вихователі працюють тимчасовими батьками. Держава надає їм соціальну допомогу та сплачує єдиний соціальний внесок. 

  • • Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (з 01.01.2022р. прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2100 грн, для дітей від 6 до 18 років -2618 грн).
  • • Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з 01.01.2022р. прожитковий мінімум для працездатної особи становить 2481 грн).

У разі якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ- інфікована дитина й одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.