Стан виконання Урядової програми «Доступні ліки»

    Кабінетом Міністрів України та Міністерством охорони здоров’я України було ухвалено низку рішень для реалізації Урядової програми «Доступні ліки», націленої на відшкодування вартості ліків для громадян України. Відповідно до цієї програми з 1 квітня 2017 року пацієнти отримують ліки відсерцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

     Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, був переглянутий та затверджений МОЗ України у липні 2017 р. Кількість лікарських засобів з 157 препаратів була збільшена до 198, з яких 32  медичних препарати безкоштовні.  Сума доплати на інші препарати затверджена наказом МОЗ України.

У Дружківці  близько двадцяти тисяч осіб перебувають на диспансерному обліку: 2375 хворих на цукровий діабет 2 типу, 89 хворих з бронхіальною астмою та 17983 хворих  на серцево-судинні захворювання. Сума коштів субвенції з державного бюджету на «відшкодування» з початку програми становила  896,6 тис. грн. У серпні поточного року  додатково місто отримало ще 350 тис. грн. Всього сума затверджених коштів на 2017 р. становить 1246,6  тис. грн. Отримано коштів з початку дії Урядової програми 568,2 тис. грн. Затверджений ліміт коштів на поточний місяць становить 169,6 тис. грн.

   МВОЗ виданий наказ від 03.04.2017 № 64 «Про забезпечення доступності лікарських засобів у м.Дружківка», згідно якого  виписка рецептів для отримання медикаментів за програмою «Доступні ліки» здійснюється лікарями загальної практики – сімейними лікарями або лікарями терапевтами амбулаторій комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Дружківка».  Пацієнти звертаються  до свого сімейного лікаря, який виписує  необхідні для лікування медичні препарати, згідно з затвердженим  Реєстром.  До участі в Урядовій програмі залучені лікарі-кардіологи, ендокринологи та лікарі денних стаціонарів лікарень ІІ рівня надання медичної допомоги. Пацієнтам видаються направлення на виписку ліків за Урядовою програмою, хворі скеровуються до амбулаторій для виписки рецептів.

Станом на 08.09.2017  виписано 18418 рецептів, із них на серцево-судинні  захворювання - 17836, на бронхіальну астму - 239, на  цукровий діабет - 343. Але, кількість рецептів,  по яким здійснено частково  відшкодування  становить 9896 (53,7%).

Пацієнти отримують  виписані  лікарем медичні препарати  в аптеках ТОВ                «Гранд-Фарм» (вул. Соборна, 28); ТОВ «Здравиця» (вул. Космонавтів, 6)  та ФОП «Доненко О.М.» (вул. О.Кошового, 9). Також на сьогоднішній день підписана угода від 05.09.2017 - ФОП «Ткачук О.В.».

Станом на 08.09.2017 - 3327 пацієнтів, які знаходяться на диспансерному  обліку, отримали необхідні їм ліки, сума «відшкодування»  яких становить  332163,06 грн., 26,6% від річного плану, 58,5% від отриманих асигнувань.

Інформація щодо питання реалізації даної програми неодноразово доводилась до мешканців міста і через офіційний веб-сайт Дружківської міської ради, і через об’яви та плакати, розміщені в амбулаторіях комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Дружківка», в аптечних пунктах, в управлінні соціального захисту населення, Центрі територіального обслуговування населення. Медичні сестри і лікарі проводять роз'яснювальну роботу на дільницях. Забезпечують доставку рецептів і ліків хворим додому.