Документ від 13.04.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

13.04.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

13.04.2021 м. Дружківка
 
Про хід виконання комплексної програми «Ветеран» на період 2018 – 2022 роки

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання комплексної програми «Ветеран» на період 2018-2022 роки, затвердженої рішенням Дружківської міської ради від 22.12.2017 № 7/37-6 «Про затвердження комплексної Програми «Ветеран» на період                 2018-2022 роки» міська рада відзначає, що протягом 2020 року та І кварталу 2021 року (далі - звітний період) відділами, управліннями міської ради, організаціями та підприємствами міста проводиться відповідна робота щодо соціального захисту ветеранів війни.

Станом на 01.04.2021 року на обліку у програмному комплексі «Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі – управління) знаходяться та отримують пільги, відповідно до чинного законодавства, 1127 ветерана війни, з яких: осіб з інвалідністю внаслідок війни – 111, учасників війни – 221,  учасників бойових дій – 590, членів сімей померлих ветеранів війни – 205. 

Відповідно до чинного законодавства управління забезпечує технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами ветеранів війни.

За рахунок субвенцій з обласного бюджету 8 ветеранам війни надана пільга на безоплатне поховання на суму 15,76 тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» проведена робота по виплаті одноразової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня.

У поточному році вищевказану виплату отримали 1258 осіб пільгової категорії на суму 1713,52 тис. грн.

Значна увага приділяється оздоровленню ветеранів війни. Протягом звітного періоду 2 ветерани війни отримали путівки до санаторію “Батьківщина” м. Трускавець. 

Управління співпрацює з Дружківською міською радою ветеранів. Проводяться зустрічі з колективами Ради ветеранів міста, з членами Ради ветеранів Дружківського машинобудівного заводу.

Також варто відмітити роботу, що проводиться з новою категорією ветеранів війни – учасниками бойових дій з числа учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил (далі - АТО/ООС). З метою забезпечення їх прав та гарантій всіма установами та закладами міста проводиться плідна робота в цьому напрямку згідно чинного законодавства та приділяється значна увага цій категорії пільговиків.

Так в місті постійно проводиться робота щодо інформування та забезпечення учасників АТО/ООС пільгами та компенсаціями відповідно до чинного законодавства.  У міських засобах інформації, на офіційному web-порталі Дружківської міської ради, на світлодіодному екрані та на сайті управління  регулярно висвітлюється інформація щодо надання медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації. 

Станом на 01.04.2021 року на обліку  в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги в управлінні перебувають та користуються пільгами 404 учасників бойових дій з числа АТО/ООС, з них 41 - внутрішньо переміщені особи.

На обліку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Дружківка Донецької області, станом на 01.04.2021 року, перебуває                         288 ветеранів, з яких осіб з інвалідністю внаслідок війни – 1 особа, учасників війни – 29 осіб,  учасників бойових дій – 2 особи, членів сімей померлих, загиблих ветеранів війни — 5 осіб та ветеранів праці – 252 особи.

З метою покрашення стану соціального захисту ветеранів війни, праці та людей похилого  віку в місті постійно проводиться інформаційно – просвітницька робота щодо соціального захисту ветеранів.

Громадянам, які знаходяться на обслуговуванні територіального центру у  відділенні соціальної допомоги вдома, надаються соціально-побутові послуги: придбання та доставка продуктів, приготування їжі, виклик лікаря, надання допомоги в проведенні періодичних медичних оглядів, доставка медикаментів, оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, оплата комунальних платежів, прибирання житла, прання білизни, миття вікон, допомога в обробці присадибних ділянок, вирішення за дорученням громадян питань у державних органах, на підприємствах, в установах і організаціях та інші соціальні послуги.

В закладах охорони здоров’я міста на початок 01.01.2021року на обліку знаходилося 839 ветеранів війни  та  осіб,  прирівняних  до  них  по  пільгам, протягом року взято на облік 47 ветеранів, знято 113 осіб, з них померло 76 осіб. На кінець року під наглядом перебуває 773 ветерани.

Міська організація ветеранів  об'єднує 42 первинні організації, з них 21 за місцем роботи і 17 за місцем проживання, усього ветеранська організація об'єднує 10257 осіб.

           Ветеранські організації міста приймають активну участь у заходах, присвячених Дню Соборності України, Дню вивода військ з Афганістану, Дню народження Тараса Шевченка, Дню Перемоги, Дню пам’яті та скорботи, Дню Державного Прапора України, Дню Незалежності України, Дню Захисника України, Дню людей похилого віку, День Соборності України, День Гідності та Свободи та інші.

            За 2020 рік 8 ветеранських організацій надали матеріальну допомогу 3579 ветеранам на суму 1146,66 тис.грн. та 9 ветеранських організацій виділили кошти на привітання до свят 1710 ветеранам війни, праці та особам похилого віку на суму 285,76 тис.грн. Також, надано допомогу на ритуальні послуги 182 ветеранам на суму 292,79 тис.грн. та допомогу на ліки 2906 ветеранам війни, праці та особам похилого віку на суму 87,1 тис. грн.

З урахуванням того, що ветерани війни, праці та особи похилого віку потребують постійного соціального захисту,  керуючись ст. 26 Закону України від  21.05.1997                 № 280/97-ВР  „Про місцеве самоврядування в Україні”,  міська рада

ВИРІШИЛА :

  1. Прийняти до відома інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання комплексної програми «Ветеран» на період 2018 – 2022 роки.
  2. Рекомендувати керівникам підприємств, організацій та установ міста, міській раді ветеранів:

2.1. продовжити роботу щодо покращення стану соціального захисту ветеранів війни, праці та осіб похилого віку в місті для надання їм практичної та матеріальної допомоги;

2.2. активізувати роботу з ветеранськими та громадськими організаціями з надання допомоги щодо покращення стану матеріально-побутових умов життя, соціального захисту ветеранів війни, праці та осіб похилого віку.

                                                                         Термін: протягом 2021 року

  1. Управлінню соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова), територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Дружківки (Ченцова), міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова) продовжити роботу щодо покращення соціального захисту та оздоровлення ветеранів війни, праці та осіб похилого віку.

                                                                         Термін: протягом 2021 року

  1. Відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник), Дружківському професійному ліцею (Пометун), Дружківському житлово-комунальному коледжу (Гололобов), Дружківському технікуму Донбаської державної машинобудівної академії (Баштовий), міській раді ветеранів (Захватов), продовжити роботу з ушанування ветеранів Великої Вітчизняної війни.

                                                                       Термін: протягом 2021 року

  1. Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар) та міській раді ветеранів (Захватов), продовжити роботу з організації та проведення відзначення пам’ятних та історичних дат.

                                                                          Термін: протягом 2021 року

  1. Координацію роботи щодо виконання рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Виниченко Н.М..
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та екології (Бандура).

Міський голова                                                                                            В. Б. ГРИГОРЕНКО