Документ від 09.08.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

09.08.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

09.08.2021 м. Дружківка
 
Про хід виконання міської Програми основних напрямків розвитку культури м. Дружківка на 2017 – 2021 роки

Заслухавши  інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму  Дружківської міської ради Пивовар Ю.А. про хід виконання Програми основних напрямків розвитку культури м. Дружківка на 2017 - 2021 роки за 1 півріччя 2021 року міська рада відмічає, що  протягом  звітного періоду здійснювались заходи, направлені на виконання відповідної міської Програми у підпорядкованих відділу  закладах культури:

- комунальному закладі «Дружківська  міська центральна  бібліотека ім. Лесі Українки», до складу якої входять 6 філій (далі – ЦБС);

-комунальному закладі «Дружківська мистецька школа»;

-комунальному закладі  культури «Дружківський історико - художній музей»;

-комунальному підприємстві  «Дружківський міський парк культури та відпочинку», до складу якого входять наступні об’єкти:  палац культури «Етюд», кінотеатр «Космос», сквер дитячий, Парк культури та відпочинку;

 -комунальному  закладі  «Клуб смт. Райське»  Дружківської міської ради;

- комунальному  закладі  «Базовий поліфункціональний культурний центр  Дружківської міської ради» (далі – КЗ БПКЦ) , до складу якого входять наступні філії:

- «Кіндратівський культурно - просвітницький центр»;

- «Куртівський будинок культури»;

- «Миколайпільський  сільський клуб»;

- «Софіївський Центр надання інформаційно - культурних послуг»;

- «Торський центр розвитку молодіжних платформ».

          У травні 2021 року рішенням Дружківської міської ради було затверджено оновлену базову мережу закладів культури, до якої увійшли заклади культури за підсумками територіальної децентралізації.

        Чисельність працюючих в закладах культури Дружківської міської територіальної громади станом  на 01.07.2021 складала 144 особи. Впровадження на території України карантинного режиму внесло свої корективи в діяльність закладів.

          Серед основних  здобутків Програми основних напрямків розвитку культури за звітний період визначено наступне.

          Бібліотеки міста є ведучими у роботі з громадськими та волонтерськими організаціями.          

     Як і завжди, пріоритетним напрямком роботи в цьому році стала робота з громадсько-  патріотичного виховання. Це заходи до Дня Соборності, Дня пам’яті героїв Крут, Дня Національної гвардії України, Державного гімну України, Дня українського добровольця, Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні тощо.

          Для молодих людей продовжує свою роботу молодіжний центр «ЛесяХаб», де багато уваги приділяється і пошуку професійного та кар’єрного розвитку молодих людей.        Всього в центрі  було проведено 64 заходи, які відвідали 447 користувачів бібліотеки.

           Комунальний заклад «Дружківська школа мистецтв» - один з ведучих дитячих позашкільних учбових закладів естетичного виховання. Заклад має три відділення: музичне, хореографічне та художнє. У школі функціонують 6 відділів, серед яких: фортепіанний, оркестровий, народний, хореографічне та художнє відділення а також клас сольного співу. Працюють 28 педагогів, з них 61 % – з вищою мистецькою освітою. 14  викладачів у звітному періоді  пройшли курси підвищення кваліфікації в Бахмутському коледжі мистецтв                     ім. І. Карабиця.

        Перед мистецькою освітою, зокрема, з впровадженням карантину постали нові виклики та завдання налагодити процес навчання у дистанційній формі. Педагоги закладу напрацювали нові методи навчальної та методичної роботи, віднайшли нові засоби та форми роботи з учнями, аби ті не тільки не втратили набутих знань і навичок, а й змогли отримати нові. Велику кількість майстер-класів педагогічні працівники закладу проходять дистанційно в програмі Zoom.

За звітний період були проведені засідання відділів, методичної ради,  педагогічної ради та виробничі збори щодо виконання плану правової освіти працівників.

        Різнопланова  методична робота була представлена участю у обласних майстер-класах та презентацією посібника викладача фортепіанного відділу «Відчуй свободу рухів». Педагогічним колективом закладу приділяється увага і позакласно - виховній роботі.                  

          Діяльність комунального закладу культури  «Дружківський історико – художній музей» направлена на збереження, охорону і використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, долучення громадян до надбань національної та світової історико-культурної спадщини. Співробітники музею продовжують працювати над оновленням постійно діючої експозиції,  доповнюють її новими предметами.          

         Екскурсійна тематика різноманітна: «Етнографія ХІХ ст.», «Світ мистецтва», «Країни рідний образ» до Дня народження Т. Шевченка, «Театральне життя», «Побут мешканців Дружківки», «Симфонія фарфору»,«Дружківська порцеляна», «Історія заселення краю»,  «Дружківська аптека», «Перші землевласники», «Місто в роки ІІ Світової війни», «Українська кераміка». Екскурсії проводяться для студентів, учнів ЗОШ та вихованців дитячих садочків.

          За 1 півріччя 2021 року для відвідувачів музею було проведено  69 екскурсій, для учнів та студентів було прочитано  56 лекцій,  відвідало музей 6990 осіб. Сайт музею, інформацію музею у соціальних мережах та на тематичних форумах загалом відвідало 3200 осіб.

     На базі палацу культури «Етюд» комунального підприємства «Дружківський міський парк культури та відпочинку» Дружківської міської ради  діє 4 аматорських колективи: зразковий театр танцю «Надія», зразковий  колектив естрадного танцю «Модерн», у яких отримують позашкільну освіту близько 100 вихованців,  театральна студія «Калейдоскоп», що об’єднує  за інтересами 20 творчих особистостей та вокальний ансамбль народного співу для людей похилого віку «Дружківчанка». Зазначені колективи є  активними учасниками культурного життя міста та успішно представляють його в Україні і за її межами.

         Учасниками Молодіжного центру «ARTHUB–Калейдоскоп», який  плідно функціонує на базі палацу культури,  для учнівської та студентської молоді за звітний період було проведено 9 культурно- масових заходів, які відвідали близько 300 осіб.

         У концертній залі  палацу культури «Етюд» проходить фестивальне та театральне життя міста Дружківка. Після реконструкції  зал приймає  обласні та Всеукраїнські проекти, що дало можливість проводити культурно - масові заходи на високому мистецькому рівні.           

         Нажаль, у звітному періоді кількість проведених заходів залежала від епідеміологічної ситуації у громаді та в області.

        У рамках забезпечення   ефективної реалізації Генерального плану м. Дружківка  та раціонального використання території для відпочинку і змістовного дозвілля           мешканців міста триває реконструкція  території міського Парку культури і відпочинку. В життя втілюється проект нової розбудови парку, триває оновлення ландшафтного дизайну, зон сімейного відпочинку.

           Наприкінці 2020 року на базі комунального закладу «Клуб смт. Олексієво – Дружківка» Дружківської міської ради було створено комунальний заклад «Базовий                  поліфункціональний культурний центр Дружківської міської ради». Діяльність Центру направлена на розвиток аматорського мистецтва, покращення   роботи  галузі та якості  проведення  культурно-масових  заходів, розвитку клубних формувань та художньої самодіяльної творчості, підвищення  відродження національних звичаїв, обрядів, формуванню здорового способу життя, нових форм організації дозвілля відповідно до потреб населення.

           На базі КЗ «БПКЦ» працює 3 молодіжних центри: «Greenwich» у приміщені КЗ «БПКЦ», молодіжний центр «Галактика» у приміщені філії «Торський центр розвитку молодіжних платформ» та молодіжний центр «Спалах» у приміщені філії «Софіївський Центр інформаційно-культурних послуг». Діяльність центрів направлена на самореалізацію та естетичне виховання молоді, популяризацію здорового способу життя, екологічне виховання, організаційну діяльність та реалізацію творчого потенціалу, інтелектуальний розвиток, працевлаштування та зайнятість у вільний час. 

          Осередком культурного життя на території смт. Райське є комунальний заклад «Клуб смт. Райське» Дружківської міської ради. Різноманітними формами роботи охоплені діти, молодь та дорослі. Працюють клубні гуртки: театральний «Мрія», художнє слово «Перлина», вокальний «Веселі нотки». За звітний період працівники клубу провели близько 13 культурно-масових заходів, які створюють  умови для   спілкування людей у сфері дозвілля на території смт. Райське.

          Робота усіх закладів культури міста у звітному періоді була направлена на створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку громади міста, організації її змістовного дозвілля, удосконалення виховної роботи, виявлення, підтримка талановитих та обдарованих дітей та молоді.

          На підставі вищезазначеного, керуючись  ст. 26 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада 

 

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради Пивовар Ю.А. про хід виконання  Програми  основних напрямків розвитку культури  м. Дружківка  на 2017 - 2021 роки   за 1 півріччя 2021 року  прийняти до відома.   

  2. Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар):

    2.1.Подовжити виконання Програми основних напрямків розвитку культури                                м. Дружківка  на 2017 - 2021 роки.

    2.2.Надати на  розгляд міської ради підсумкову  узагальнену інформацію  про  хід виконання Програми основних напрямків розвитку культури   м. Дружківка  за 2021 рік у січні 2022 року.

  1. Контроль щодо виконання даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, спорту та молоді (Кулик).

 

 

 

Міський голова                                                                                 Володимир ГРИГОРЕНКО

 

ДОДАТКИ