Документ від 09.08.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

09.08.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

09.08.2021 м. Дружківка
 
Про виконання Програми національно- патріотичного виховання дітей та молоді міста Дружківка на 2017 - 2020 роки

Заслухавши інформацію начальника відділу освіти Лазебник С.А. про виконання Програми національно-патріотичного виховання дітей  та молоді міста Дружківка на 2017 - 2020 роки (далі – Програма), міська рада відмічає, що відділ освіти Дружківської міської ради, заклади освіти планували і організовували роботу зі створення і розвитку дієвої та ефективної комплексної системи національно-патріотичного виховання відповідно до Програми, затвердженої рішенням Дружківської міської ради від 01.03.2017 № 7/22 – 5 «Про затвердження Програми національно-патріотичного виховання дітей  та молоді міста Дружківка на 2017 - 2020 роки».

           З метою створення системи та вдосконалення роботи з патріотичного виховання, формування у дітей і молоді національно-культурної ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей, активної громадянської, державницької позиції, враховуючи Стратегію національно патріотичного виховання дітей та молоді на 2016–2020 роки, затверджену Указом Президента України від 13.10.2015 р. № 580/2015, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно – патріотичного  виховання дітей та молоді, заходів щодо реалізації Концепції національно – патріотичного виховання молоді та методичних рекомендацій щодо національно – патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», розпорядження голови облдержадміністрації від 12.07.2016 року № 579 «Про затвердження Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Донецькій області на 2016-2020 роки», в межах заходів, передбачених Програмою було організовано роботу щодо впровадження передових сучасних методик та поширення інноваційного досвіду у сфері національно-патріотичного виховання.

Реалізація заходів Програми національно-патріотичного виховання міста Дружківка здійснювалась відповідно до поставлених завдань через систему взаємопов’язаних проєктів.

          Метою проєкту «Відповідальна особистість – міцна держава» було виховання дітей та молоді як суб’єктів громадянського суспільства, формування свідомого ставлення до власної ролі в суспільному житті.

          У напрямках реалізації проєкту проводилися наступні заходи:  День Соборності України; День Конституції України; День Державного прапора України; День незалежності України та інші.

          Для задоволення потреб у творчій самореалізації та втілення різноманітних ініціатив учнівської молоді щороку проходила міська конференція активістів краєзнавчого руху «Донбас – мій рідний край», експедиції «Моя Батьківщина - Україна», загальноміська квест - гра   «Знай  і люби свій край», міська конференція активістів учнівського самоврядування, міський етап Олексиних читань, присвячених українському правозахиснику та педагогу, нашому земляку Олексі Тихому. У 2017 році облаштовано Музей та Алею пам’яті Олекси Тихого у сел. Олексійово-Дружківка, на які виділено з міського бюджету 118, 215 тис.грн.

         Протягом п’яти років суттєво активізувалася робота органів учнівського самоврядування. Представники учнівських колективів закладів освіти щорічно брали участь у обласному етапі Всеукраїнського збору лідерів учнівського самоврядування,  підсумковому етапі обласного  конкурсу «Молода людина року», очолювали керівні посади в обласному учнівському самоврядуванні.

           З 2019 року місто Дружківка є кандидатом престижної Всесвітньої ініціативи «Громада дружня до дітей і молоді». Відповідно до плану реалізації даної ініціативи у місті було створено Дитячу дорадчу раду при міському голові Дружківської міської ради -  постійно діючий, консультативно-дорадчий орган,  метою якого є захист прав та інтересів дітей, врахування їхньої  думки тощо.

            З метою виховання в учнів та молоді шанобливого ставлення до героїв і захисників України, формування готовності молодого покоління до захисту держави, її суверенітету та територіальної цілісності реалізувався проєкт «Збережи країну для майбутнього».

  У закладах освіти Дружківки проводилисся тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України такі як: День Гідності та Свободи; День Збройних сил України, Декада пам’яті загиблим героям Небесної Сотні та воїнам АТО, День пам’яті героям Крут та інші.

           Щороку проводяться традиційні загальноміські заходи: свято до Дня українського козацтва  «Козацька держава – наша гордість і слава!», конкурс проєктів з національно – патріотичного виховання «Плекаємо патріотів», патріотична спартакіада «Козацькі забави», спортивний квест з елементами військового вишколу, спортивно-патріотичний фестиваль «Нащадки козацької слави», міський пізнавально-розважальний конкурс «Козацький калейдоскоп», міська Спартакіада серед допризовної молоді, конкурс-флешмоб «Нащадки славних козаків», військово-спортивні змагання «Козацький гарт».

            Закладами освіти постійно ведеться робота щодо оформлення навчальних кабінетів та поповнення матеріально-технічної бази предмету «Захист України». У 2017 році виділено з місцевого бюджету 9 тис. грн. на оформлення кабінету Захисту Вітчизни у ЗШ №17. У всіх навчальних закладах створено інформаційні стенди з інформаційними матеріалами щодо вступу випускників ЗНЗ до вищих військових навчальних закладів.

            З метою виховання у молодого покоління українців відданості Батьківщині та українському народу, готовності обороняти рідну землю, бути фізично розвиненими та духовно багатими щороку проводиться І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед загальноосвітніх закладів міста за підсумками якого рої-переможці беруть участь у II (обласного) етапу Гри. На організацію та проведення Гри «Джура» з міського бюджету було виділено: 2018 р. - 8, 0 тис.грн., 2019 р. – 30, 0 тис. грн., у 2020 р. 100, 0 тис.грн. За виділені кошти було придбано необхідне туристичне спорядження для роїв закладів освіти.

            Відповідно до плану заходів щодо покращення рівня військово-патріотичного виховання молоді, піднесення престижу військової служби  на базі  ЗШ №1, 6, 7, 12, 17, гімназія «Інтелект» організовано роботу гуртків військово-патріотичного спрямування  та клубів козацько-лицарського спрямування - «Дружко» та «Джура». Заклади освіти за участю представників Дружківського військового комісаріату проводять: позакласні тематичні заходи, бесіди-зустрічі з військовослужбовцями, екскурсії до військової частини, ознайомлення з умовами проживання та тренування  військовослужбовців, показ бойової техніки, практичні заняття зі стрілецькою зброєю, вправи зі стройової підготовки, концертні виступи у  військовій частини з нагоди державних та військових професійних свят.

            Щороку для  активізації  роботи щодо святкування державних свят, відзначення пам’ятних дат і популяризації сучасних підходів до реалізації виховної роботи серед закладів освіти міста Дружківка  проводяться наступні конкурси: міський етап обласного конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майбутнє», міський етап обласного конкурсу на кращий відеоролик-візитівку (презентацію) з національного виховання «Національне виховання - майбутнє держави», міський етап Всеукраїнського конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), та інші.

          Традиційним стало проведення акції «Стіна пам’яті. Герої не вмирають» в межах якої постійно ведеться пошуково – дослідницька робота щодо загиблих воїнів АТО, Героїв Небесної Сотні. У закладах освіти створено, поновлено та поповнено експозиції, меморіальні куточки, дошки Слави «Вони захищають Україну».

            Метою проєкту «З любов’ю в серці з вірою в душі» є виховання шанобливого ставлення до історичного минулого нашої Батьківщини, ознайомлення з надбаннями культури та традиціями українського народу, розвиток духовно-моральних якостей особистості.

           Щороку проходять загальноміські заходи: турнір знавців історії України присвячений Дню Соборності України, 150-річчю з дня народження М. Грушевського, учнівська конференція, присвячена Дню пам’яті жертв голодомору та політичних репресій 1932-1933 р., Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту та багато інших. Заклади освіти постійні учасники Всеукраїнській історико – краєзнавчій конференції учнівської та студентської молоді «Південно – Східна Україна зі стародавності у ХХ століття».

           З метою виявлення обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві учні активно залучаються  до пошуково-дослідницької роботи, беруть участь у  Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України де представляють наукові роботи у секціях українська мова, історія України та історичне краєзнавство.

            Мета проєкта «Соборно жито засіваємо» - донесення до дітей і молоді ідеї соборності, єдності, суверенності держави, сприяти формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості, духовній консолідації суспільства, згуртованості громадян.

             У розрізі туристичної та екскурсійної діяльності закладами освіти проводяться: тематичні екскурсії по місту «Пам’ятні місця Дружківки»; класні години «Україна – єдина країна», «Рідне місто в моєї душі», «Ти – громадянин України»; заходи до Міжнародного Дня миру: «У мирі щастя пізнаємо»; відзначення Дня людей похилого віку, Дня Ветерана; благодійницька акція «Від серця до серця».

             У межах програми «Змінимо країну разом» заклади освіти реалізують спільні національно-патріотичні проєкти як то: відродження минулого в загальноукраїнському контексті етнології і краєзнавства, популяризація досягнень українців у різних промислових та ремісницьких галузях діяльності, відродження національних традицій селищ східних та західних регіонів України.

             У межах краєзнавчої експедиції «Донбас екскурсійний» закладами освіти розроблені та проводяться екскурсійні маршрути: ЗШ №6 - «Пам’ятники мого міста», Парк кам’яних фігур», НВК №14 – «Тернистими шляхами біографії Олекси Тихого», ЗШ №7 - «Таланти твої, Дружківка».

          Учні та педагоги неодноразово брали участь у екскурсійних подорожах в межах Програми «Екологічними стежками рідної України» до м.Київ, Львів, Одеса, Канів та ін.

           Мета проєкту «А мова – це душа народу. Народ без мови – не народ» - виховувати в учнів любов і повагу до української мови, бажання вивчати, спілкуватися рідною мовою, формувати мовленнєву культуру.

            Усі навчальні заклади міста мають статус україномовних. Учні шкіл міста стовідсотково охопленні навчанням в україномовних класах.

             У  закладах освіти проводяться заходи, присвячені поширенню та популяризації української мови: до Міжнародного дня Рідної мови «Рідне слово, материнська мова»; конкурси творів «Рідний край моїми очима», «Любов до ближнього – джерело величі людини»; декада «Шевченківські дні» (конкурси знавців життя й творчості Т.Г.Шевченка, конкурси учнівських творів тощо); заходи щодо вшанування пам’яті видатних письменників Івана Франка, Лесі Українки (тематичні виставки, конкурси читців). Щороку проходить загальноміський концерт до Дня рідної мови; міські брейн-ринги до Дня української писемності,  міські етапи Всеукраїнського конкурсу ім. П.Яцика, конкурсу виразного читання «Майстер слова», відгук на улюблену книжку «Читач року», міська конференція «Василь Стус - видатний поет і дисидент».

           Проєкт «Ми – українці. Ми – європейці», направлений на сприяння процесам європейської інтеграції України, формування у молоді демократичних, європейських цінностей тощо.

           Популярним міським заходом в межах даного проєкту став фестиваль іноземної пісні «Пісня єднає друзів», який проводиться вже понад 10 років поспіль за ініціативою освітян Дружківки. Також стало гарною традицією проведення заходів до Дня Європи «Європа на долонях»; відзначення Європейського Дня мов.

           Заклади плідно співпрацюють з міжнародними організаціями, в межах співпраці проведено: конференцію он-лайн дискусійний клуб «ООН і Україна»: співробітництво, проблеми, заклики» (до 75-річчя вступу України  в ООН); спільно з The European Projekt Convoy 77 проведено  реконструкцію історії «Загибель євреїв з України на теренах Франції»; проєкт «Усна історія» спільно з асоціацією з міжнародних питань Чехія; разом з Євро клуб «Перспектива» всебічне ознайомлення з різними сферами життя країн Євросоюзу у формі засідань, круглих столів, рольових ігор, вікторин, віртуальних подорожей країнами Євросоюзу, листування (Польща, м. Гданськ).

           На фінансування Програми національно-патріотичного виховання було заплановано та виділено:

 

 

Рік

План (тис.грн.)

Факт (тис.грн.)

Міський бюджет (тис.грн.)

Залучені благодійницькі кошти (тис.грн.)

2017

95,6

151,986

128,25

23,736

2018

33,9

33,406

8,0

25,406

2019

34,7

52,42

29,399

23,021

2020

35,6

113,252

93,0

20.252

 

            Протягом звітного періоду проводилось систематичне інформування громади про заходи, які проводяться в рамках Програми національно-патріотичного виховання, шляхом розміщення інформації на офіційному сайті Дружківської міської ради, на сайтах відділу та закладів освіти, сторінках Facebook.

Реалізація завдань Програми сприяла:

      -  підвищенню ролі української мови як національної цінності,  проведенню фестивалів та конкурсів для відродження національних свят та обрядів;

     - залученню молоді до активного культурного і громадського життя суспільства, пропаганди кращих здобутків національної культури та духовної спадщини, вихованню почуття гордості громадян за свою Батьківщину;

     - проведенню заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання допризовної молоді та підвищенню престижу військової служби;

     - активізації роботи військово-патріотичних клубів та гуртків, молодіжних та дитячих центрів творчості тощо;

    - залученню учнів та молоді до пошуково-дослідницької та волонтерської діяльності, до заходів щодо збереження природи рідного краю, пам’яток історії та культури міста;

    - організації інформаційно-просвітницької роботи учнів та молоді у сфері національно-патріотичного виховання.

               На   підставі    викладеного,   керуючись    ст.26    Закону    України    від 21.05.1997 

№ 280/97-ВР  «Про  місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Інформацію начальника відділу освіти Дружківської міської ради Лазебник С.А. про виконання Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Дружківка на 2017 - 2020 роки взяти до відома.

  2. Вважати Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Дружківка на 2017 - 2020 роки, затверджену рішенням Дружківської міської ради від 01.03.2017 № 7/22 – 5 виконаною.

  3. Відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) заходи щодо національно-патріотичного виховання дітей та молоді включити до Програми розвитку освіти Дружківської міської територіальної громади на 2021-2027 роки.

3.Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Слесаренко Н.Є.

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, спорту та молоді ( Кулик ).

 

 

 

Міський голова                                                                     В.Б. ГРИГОРЕНКО

ДОДАТКИ