Документ від 09.11.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

09.11.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

09.11.2021 м. Дружківка
 
Про хід виконання міської комплексної програми «Молодь. Сім’я. 2018-2023 роки»

          Заслухавши  інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму  Дружківської  міської  ради Юлії Пивовар про хід виконання  міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки» (далі - Програма) у 2021 році, міська рада відмічає, що протягом звітного періоду здійснювались заходи, направлені на виконання відповідної  Програми основними учасниками - відповідальними виконавцями зазначеної Програми.

           Серед пріоритетів національної молодіжної політики – підтримка молодих сімей, створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації молоді, формування її громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості.

      Станом на 01 листопада 2021року у відділі  з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради зареєстровано 416  багатодітних родин  в яких виховується 1423 дитина віком від 0 до 18 років. Відділом проводиться оформлення документів, які дають право на отримання соціальних та комунальних пільг. За звітний період 31-ій родині встановлено статус багатодітної сім’ї, видано відповідне посвідчення батьків багатодітної родини,  в складі яких 122 дитини віком старше 6 років отримали посвідчення дітей з багатодітної родини.

         Серед відповідальних вихованців Програми - відділ освіти Дружківської міської ради. Протягом звітного періоду педагогічні колективи працювали згідно з Концепцією та методичними рекомендаціями щодо національно – патріотичного виховання дітей. В школах проводяться тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України.

         У межах заходів Програми заклади освіти взяли участь у соціально - правових проектах «Скажи «ні» пияцтву та тютюнопалінню», «Протидія наркоманії», «Права та обов'язки дітей і батьків в родині». Було проведено заходи інформаційного та правоосвітнього характеру з протидії пияцтву, тютюнопалінню та наркоманії (виховні години, бесіди, уроки -диспути, інформаційні хвилинки, квести, флешмоби та ін.) «Особливості відповідальності неповнолітніх», «Зупинка під назвою життя», «Як уберегтися від зла» тощо.

         Враховуючи виклики сьогодення, бібліотеки міста використовують у своїй діяльності сучасні й різноманітні форми роботи, які, завдяки актуальному змісту, творчому підходу та нетрадиційним формам здатні привертати до себе увагу молодих користувачів бібліотек.

         У місті функціонують  молодіжних центри, які відкрито на базі закладів культури, в яких проводиться робота з молоддю.

     Серед пріоритетів  молодіжної політики - популяризація здорового способу життя. В закладах охорони здоров’я Дружківської міської територіальної громади під наглядом лікарів перебувають близько 13 тис. осіб віком від 18 до 35 років. На диспансерному обліку в кабінеті з профілактики та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД  у 2021 році під наглядом перебувало 60 осіб у віці до 35 років, з них 28 жінки; 20 хворих у 4 клінічній стадії. На обліку в міському протитуберкульозному кабінеті знаходяться 7 осіб у віці від 18 до 35 років, що складає 30% загальної диспансерної групи, з них 2 особи (29%) мають поєднану патологію ВІЛ/туберкульоз. Під наглядом лікаря психіатра перебуває 91 особа, це 34,0 % загальної диспансерної групи. У лікаря нарколога на обліку перебувають 102 наркозалежні особи віком до 35 років, з них 23 жінки (22,5%). 100 осіб (98%) вживають опоїди. Протягом року на облік взято 9 осіб. На обліку з приводу епізодичного вживання наркотичних речовин перебуває 192 особи у віці до 35 років.  Алкозалежних осіб у віці до 35 років 1132, з них 17 жінок. У лікаря онколога на обліку знаходяться 30 осіб у віці до 35 років.         У місті забезпечується  реалізація програм молодіжної зайнятості та проводиться  моніторинг їх ефективності та впливу.  Шукачі роботи беруть участь в семінарах з техніки пошуку роботи, презентації послуг з професійного навчання, презентації навчальних закладів служби зайнятості, презентаціях роботодавця, ярмарках вакансій. Питання здорового способу життя, профілактики захворюванням ВІЧ/СНІД, туберкульоз, протидії шкідливим звичкам  підіймаються фахівцями Дружківського міського центру зайнятості під час проведення інформаційних семінарів з загальних питань зайнятості.

         З метою здійснення комплексних профілактичних заходів, спрямованих на покращення роботи щодо соціально-правового захисту дітей, попередження негативних явищ в дитячому середовищі Службою у справах дітей Дружківської міської ради (далі – Служба) проведено 22 профілактичних рейди, відвідано за місцем проживання 176 сімей. Спеціалістами Служби розроблено та розповсюджено через навчальні заклади міста, міський центр зайнятості буклети на теми: «Наркоманія – проблема сучасного суспільства», «Створення патронатних сімей» «Права дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», «Прийміть дитину у патронатну родину». Протягом звітного періоду проведено 26 засідань комісії з питань захисту прав дитини, розглянуто 923 питання щодо соціально-правового захисту дітей.

         Серед відповідальних виконавців Програми - Дружківський міський відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області, який є уповноваженим органом з питань пробації, органом виконання покарань, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. У звітному періоді продовжив роботу дистанційний пункт доступу до безоплатної вторинної правової допомоги на запити суб`єктів пробації, які перебувають на обліку у Дружківському міському відділі.

        Станом на 25.10.2021 р., завдяки збільшенню кількості  штатних одиниць фахівців із соціальної роботи,  послуги  Дружківського міського центру соціальних служб отримали  1195 осіб.З метою комплексного вирішення проблем сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах,  протягом поточного року - 19 сімей, в яких проживає 42 дитини взято на соціальний супровід.

         Особлива категорія сімей – це сім'ї, в яких зафіксовані факти насилля чи жорстокого поводження з дітьми. Під соціальним супроводом протягом  поточного року перебувало 2 сім'ї (2 дитини), в яких було скоєно насилля  по відношенню до  дітей. Причину насилля ліквідовано.  З батьками проводиться систематична профілактична робота щодо недопущення скоєння насилля.

         З метою подолання складних життєвих обставин 5 сімей (9 дітей)  направлені до обласного центру соціально-психологічної допомоги; до обласного центру матері та дитини -  5 сімей (5 дітей)  та до обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 1 особу з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.  

         На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації від 06.07.2021 «Про затвердження регіональної програми розвитку сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2021-2025 роки», на сьогодні є необхідність доповнення заходів Програми розділами 6.2. «Сімейна політика» та 6.3 «Протидія торгівлі людьми та гендерному насильству», в яких розкрито заходи щодо підвищення престижу сім’ї у суспільстві, підтримка багатодітних сімей та розвиток сімейних форм виховання, запобігання насильству в сім’ї та протидія торгівлі людьми.

          На підставі вищезазначеного, керуючись  ст. 26 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада 

 

ВИРІШИЛА:          

 

1.Інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту  та туризму Дружківської міської ради Юлії Пивовар про хід  виконання міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки»  у 2021 році  прийняти до відома.   

2.Внести зміни до рішення Дружківської міської ради від 19.12.2018 №7/52-4 «Про затвердження міської комплексної програми «Молодь. Сім’я. 2018-2023 роки», а саме доповнити пунктами 6.2. «Сімейна політика» та 6.3 «Протидія торгівлі людьми та гендерному насильству».

3.Відповідальним виконавцям міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки» подовжити виконання заходів Програми з урахуванням змін.

4.Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар) у листопаді  2022 року надати на  розгляд міської ради підсумкову  узагальнену інформацію  про  хід виконання  міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки» за 2022 рік.

5.Координаційне забезпечення щодо виконання даного  рішення  покласти на заступника міського   голови з питань діяльності виконавчих  органів ради   Наталю Слєсаренко  

6.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії  міської ради з питань планування бюджету та фінансів (Небогатікова) та з питань освіти, культури, спорту та молоді (Кулик).

 

 

 

Міський голова                                                                                Володимир ГРИГОРЕНКО

 

ДОДАТКИ