Документ від 09.11.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

09.11.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

09.11.2021 м. Дружківка
 
Про хід виконання Програми розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka – Smart City») на 2020-2025 роки

Програма розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka – Smart City») на 2020-2025 роки була розроблена з метою виконання державної політики у сфері інформатизації, електронного урядування, впровадження цифрових змін на місцевому рівні.

Завдяки впровадженню інформаційних технологій забезпечується відкритість, безпека, ефективність, екологічна стійкість, що сприяє сталому розвитку громади.

З метою покращення доступу мешканців до муніципальних послуг, скорочення часу  на отримання даних послуг у Центрі надання адмністративних послуг Дружківської міської ради (далі – ЦНАП) спільно з проєктом USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» впроваджується оновлена система керування чергою, з можливістю запису на прийом з офіційного сайту ЦНАПу. Персональний кабінет мешканця на сайті ЦНАПу буде інтегровано зі спеціалізованим програмним забезпеченням для роботи фахівців. Заплановано навчання для фахівців ЦНАПу.

В Управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради у співпраці з громадською організацією «Патріоти Дружківки» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру (далі – ПРООН) вже впроваджено електронну чергу для запису на прийом до спеціалістів. Наразі відбувається оцифрування особистих справ отримувачів соціальних послуг для створення електронного архіву. Для реалізації зазначеного комплексу заходів придбано обладнання для зберігання оцифрованих документів та програмне забезпечення для електронного архіву та системи керування чергою.

За метою забезпечення ефективної комунікації мешканців з органами місцевого самоврядування у сфері розвитку нашої громади цього року було впроваджено сервіс «Громадський бюджет» на платформі e-DEM, засобами якого приймались проекти розвитку території громади, було проведено голосування за проекти та визначено переможців відповідно до положення про організацію даного конкурсу.

Функціонує сервіс «Easy Way», який надає мешканцям громади можливість відстежити рух громадського транспорту в режимі реального часу, а також мати достовірну інформацію про розклад руху громадського транспорту.

Виконавчими службами Дружківської міської ради запроваджено та забезпечується наповнення мобільного застосунку «SmartМІСТО» з метою інформування мешканців про актуальні події в житті громади. Окрім, даного сервісу, офіційного сайту міської ради, офіційних сторінок міської ради у соціальних мережах для інформування мешканців відділом з інформаційних та внутрішньополітичних питань створено телеграм-канал «Дружківка оперативна» для графічного інформування мешканців про анонси та заходи, заплановані у громаді. За напрямом модернізації ресурсів для інформування громадян про роботу виконавчих органів влади виконано розробку технічного завдання для оновлення офіційного сайту Дружківської міської ради та Центру надання адміністративних послуг.

З метою забезпечення відкритості та гласності інформації, яка знаходиться у володінні Дружківської міської ради відповідно до закону України «Про доступ до публічної інформації» головними розпорядниками інформації із визначеною періодичністю на постійній основі здійснюється оприлюднення інформації, яка підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних.

Робота служб виконавчих органів Дружківської міської ради здійснюється  засобами системи електронного документообігу «ДокПроф3.0». Робота в системі  здійснюється із застосуванням електронного цифрового підпису. Цього року придбано додатково 10 ліцензій програмного продукту.

В умовах карантинних обмежень придбано програмне забезпечення Zoom для проведення онлайн-нарад, робочих зустрічей, відео-конференцій при Дружківській міській раді.

Відповідно до національної програми цифрової трансформації системи охорони здоров'я здійснено підключення закладів охорони здоров’я до медичних інформаційних систем «ASKEP.NET» та «HELSI», завдяки чому впроваджено комплексні цифрові рішення, в яких поєднані система підтримки прийняття лікарських рішень, електронні медичні картки пацієнтів, дані медичних досліджень, фінансова та адміністративна інформація. Робота закладів первинної ланки системи охорони здоров’я Дружківської громади автоматизована програмним продуктом «HELSI». Заклади вторинної ланки охорони здоров’я Дружківської громади підключені до медичної інформаційної системи «Askep.net». Засобами даних сервісів жителі мають можливість попереднього запису на прийом до лікаря, переглянути свою електронну медичну картку, результати аналізів та діагностики, доступу до призначень лікаря, отримати направлення до іншого лікаря, електронний рецепт «Доступні ліки», тощо.

Заклади охорони здоров’я Дружківської міської ради через зазначені медичні інформаційні системи інтегровано до Електронної системи охорони здоров’я (далі – ЕСОЗ) Національної служби здоров’я України. Інтеграція до ЕСОЗ дає можливість збереження медичної картки пацієнта в єдиному державному реєстрі при зміні лікаря чи закладу.

Автоматизація лікувальних установ Дружківської міської ради, застосовуючи внутрішню управлінську статистику, дозволила здійснювати аналіз та приймати рішення на основі даних, впровадити електронний документообіг у медичних закладах.

З метою забезпечення безпеки та правопорядку у громаді засобами цифрових технологій Дружківською міською радою спільно з громадськими організаціями «Україна можливостей», «Нова Дружківка», «Точка доступу» впроваджується спільний проект «Громадська безпека у фокусі», актуальність якого засвідчена фінансовою підтримкою ПРООН на суму 500,000 тис.грн. У вересні 2021 розпочато монтаж 38 камер міського відеоспостереження. В рамках проєкту буде створено муніципальний ситуаційний центр моніторингу громадського порядку.

Показники безпеки якості повітря у громаді транслюють 4 станції моніторингу якості повітря в загальноукраїнському екологічному чат-боті SaveEcoBot, які встановлені у 2020 році за результатами співпраці міської ради з проектом Київський діалог.

Для впорядкування містобудівної та земельної документації Дружківської міської територіальної громади засобами інформаційних технологій наразі міською радою реалізується  пілотний проект міської ради з ПРООН та Управлінням містобудування та архітектури Донецької обласної державної адміністрації з розробки комплексного плану  просторового розвитку території громади. Вартість інвестицій ПРООН – 4 500,000 тис.грн., співфінансування з міського бюджету – 1 500,000 тис.грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 26 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Інформацію керуючого справами виконкому Дружківської міської ради Інни Курило про хід виконання Програми розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka – Smart City») на 2020-2025 роки прийняти до відома.
  2. Виконавчим органам Дружківської міської ради, організаціям, комунальним підприємствам, установам, закладам, підпорядкованим Дружківській міській раді, відповідальним за здійснення запланованих Програмою заходів продовжити роботу з виконання Програми розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka - Smart City») на 2020-2025 роки та забезпечити виконання заходів в повному обсязі та у визначені терміни у зв’язку з запровадженням карантину, пов’язаного з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
  3. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олега Полякова, Наталю Слесаренко, Наталію Виниченко, Ганну Бузову згідно з розподілом обов’язків.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами виконкому Інну Курило.

 

 

Міський голова                                                                                      Володимир ГРИГОРЕНКО

 

АРКУШ ПОГОДЖЕННЯ

до проєкту рішення міської ради

 

«Про хід виконання Програми розвитку «Дружківка – Розумне місто»

(«Druzhkivka – Smart City») на 2020-2025 роки»

 

ПІДГОТОВЛЕНИЙ  відділом економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради,

тел. 44398

Начальник відділу економічного розвитку                                                Марина КОРОТУН

« ____» _____________ 2021

 

 

ПОГОДЖЕНИЙ

Головний спеціаліст з юридичних питань                                                    Антон МОЛІБОГА

відділу по роботі з депутатами   

« ____» _____________ 2021     

 

 

Керуючий справами виконкому                                                                           Інна КУРИЛО

« ____» _____________ 2021

 

 

Заступник міського голови з питань                                                                Олег ПОЛЯКОВ

діяльності виконавчих органів ради                                                          

« ____» _____________ 2021

 

 

Голова постійної комісії міської ради                                               Галина НЕБОГАТІКОВА

з питань економічного розвитку,

планування бюджету та фінансів                                                                                             

« ____» _____________ 2021

 

Секретар міської ради                                                                                       Костянтин ХОРС

« ____» _____________ 2021

 

 


 

Пояснювальна записка

до Проекту рішення Дружківської міської  ради «Про хід виконання Програми розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka - Smart City») на 2020-2025 роки»

 

 

Програма розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka – Smart City») на 2020-2025 роки» була розроблена з метою виконання державної політики у сфері інформатизації, електронного урядування, впровадження цифрових змін на місцевому рівні та затверджена рішенням Дружківської міської ради від 19.12.2019  №7/65-4.

З метою моніторингу реалізації заходів Програми, забезпечення ефективного виконання Програми розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka - Smart City») на 2020-2025 роки», подальшого розвитку цифрових технологій у Дружківській міській територіальній громаді, інформування депутатського корпусу про проведену роботу відділом економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради проведено аналіз виконання заходів програми та підготовлено проект рішення «Про хід виконання Програми розвитку «Дружківка – Розумне місто» («Druzhkivka - Smart City») на 2020-2025 роки».

 

 

 

 

Начальник відділу економічного розвитку                                                    Марина КОРОТУН