Документ № 607 від 20.12.2017 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

26.12.2017


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

20.12.2017 м. Дружківка №607
 
Про затвердження Методики визначення базового рівня споживання енергоресурсів та розрахунку економії/перевитрат енергоресурсів

 

Відповідно до Законів України «Про енергозбереження», «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання заходів з енергозбереження» від 16 березня 2007 року № 760-V, керуючись ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет

ВИРІШИВ:

  1. Затвердити Методику визначення базового рівня споживання енергоресурсів та розрахунку економії/перевитрат енергоресурсів (додається).
  2. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на сектор з питань інвестицій відділу економічного аналізу, прогнозування та соціального розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради (Серба).
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради  Полякова О.О.

 Міський голова                                                                                           В.С.Гнатенко


Додаток

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконавчого комітету

20.12.2017  № 607

 

Методика визначення базового рівня споживання енергоресурсів та розрахунку економії/перевитрат енергоресурсів.

  1. Загальна частина

 

Основною метою застосування методики є орієнтація управлінської та господарської діяльності комунальних закладів, установ, організацій та підприємств Дружківської міської ради (далі – бюджетні установи) на раціональне використання та економію паливно – енергетичних ресурсів (далі – ПЕР) та холодної води, контроль виконання норм законодавства з енергозбереження.

Обґрунтований базовий рівень споживання теплової енергії, електричної енергії та холодної водибюджетними установами є основою для:

-                     планування витрат на ПЕР та холодну воду та визначення обґрунтованих лімітів споживання;

-                     розрахунку економічного ефекту від впровадження заходів з підвищення ефективності енергоспоживання, зокрема термосанації;

-                     впровадження системи стимулювання ощадного використання ПЕР та холодної водиу бюджетних установах.

Кількість спожитої теплової енергії, електричної енергії та холодної води на потреби установи визначається приладом обліку. За умови відсутності приладу обліку або виходу його з ладу нарахування відбуваються відповідно до договірних навантажень.

Основою для оцінки ефективності реалізації енергозберігаючих проектів, ресурсозберігаючих проектів та запровадження системи стимулювання ощадливого використання ПЕР та холодної води є необхідність визначення економії ПЕР та холодної води, досягнутої за рахунок впровадження заходів з підвищення ефективності енергоспоживання та ресурсозберігаючих заходів.

Базовий рівень фіксує існуючий стан споживаня ПЕР та холодної води об’єкту за 3 роки, що передують впровадженню заходів з підвищення ефективності енергоспоживання, та коригується з урахуванням нормативних показників санітарних умов перебування людей у приміщеннях. За умови відсутності даних або впровадження інших заходів з підвищення ефективності енергоспоживання протягом зазначеного періоду даний термін може бути зменшений. Базовий рівень відповідає фактичному енергоспоживанню установи за умови дотримання санітарних вимог та перевищує фактичне споживання за умови їх недотримання.

Базовий рівень не повинен змінюватись протягом періоду реалізації енергоефективних проектів (окрім випадків зміни призначення будівлі, впровадження заходів, що впливають на енергоспоживання поза рамками енергоефективних проектів, суттєвої зміни кількості персоналу та відвідувачів).

Різниця між базовим рівнем споживання теплової енергії, електричної енергії та холодної води (з врахуванням погодних умов та інших впливових факторів) та фактичним споживанням теплової енергії, електричної енергії та холодної води визначає фактичну економію або перевитрати паливно – енергетичних ресурсів та холодної води за звітний період.

Величина економії споживання паливно – енергетичних ресурсів та холодної води залежить від ефективності їх використання та від кліматичних умов. Всі дані, що використовуються для розрахунків, повинні ґрунтуватися на достовірній інформації показників приладів обліку, режимів роботи установи тощо.

Сфера застосування

Цю методику застосовують для визначення базового рівня споживання теплової енергії, електричної енергії та холодної води бюджетними установами, для розрахунку заходів з підвищення ефективності використання ПЕР та холодної води, для визначення лімітів споживання теплової енергії, енергоспоживання та холодної води, а також для підготовки техніко-економічних обґрунтувань інвестиційних проектів з технічної модернізації енергетичного обладнання та впровадження системи стимулювання ощадливого використання ПЕР та холодної води в бюджетних установах.

Метою Методики є:

-                     забезпечення єдиної методології при розрахунках базових рівнів споживання електричної енергії, теплової енергії та холодної води бюджетними установами;

-                     забезпечення розрахунку обґрунтованих обсягів споживання електричної енергії, теплової енергії та холодної води для кожної окремої будівлі з дотриманням санітарних умов у середині приміщень;

-                     забезпечення можливості аналізу обсягів споживання електричної енергії, теплової енергії та холодної води для визначення найбільш ефективних методів їх зниження;

-                     орієнтація управлінської та господарської діяльності бюджетних установ міста на раціональне використання та економію ПЕР та холодної води.

Нормативне обгрутнування

Ця Методика розроблена на підставі таких нормативно – правових актів:

-                     Закон України «Про енергозбереження»;

-                     Закон України «Про теплопостачання»;

-                     Норми та вказівки по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні, затверджені наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 14 грудня 1993 р.;

-                     Міжгалузеві норми споживання електричної та теплової енергії для установ і організацій бюджетної сфери України, затверджені наказом Державного комітету України з енергозбереження від 25 жовтня 1999р. № 91;

-                     ДСТУ 2339-94 Енергозбереження. Основні положення;

-                     ДСТУ 2420-94 Енергоощадність. Терміни та визначення;

-                     ДСТУ 3755-98 Енергозбереження. Номенклатура показників енергоефективності та порядок їх внесення у нормативну документацію;

-                     ДСТУ 2155-93 Енергозбереження. Методи визначення економічної ефективності заходів по енергозбереженню.

-                     ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення».

-                     ДСТУ 2569-94 «Водопостачання і каналізація. Терміни та визначення».

Терміни та визначення понять

Базовий рівень споживання теплової енергії, електричної енергії, холодної води – умовний нормативний показник споживання паливно – енергетичних ресурсів та холодної води будівлями до початку впровадження заходів з підвищення ефективності енергоспоживання, скоригований з урахуванням необхідності дотримання санітарних умов перебування персоналу та відвідувачів;

Градусо-день – характеристика клімату за порівняльний період;

Моніторинг споживання паливно-енергетичних ресурсів (далі - моніторинг) – вид діяльності, направлений на збір та аналіз даних, що дає змогу зафіксувати кількісні показники ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів, відслідковувати тенденції динаміки споживання паливно-енергетичних ресурсів, оперативно виявляти результати дії на об’єкти різноманітних процесів і факторів, здійснювати прогнозування тепло споживання, енергоспоживання та холодної води.

Прилад обліку теплової   енергії, електричної енергії, холодної води  –  засіб вимірювальної   техніки,    що    має   нормовані метрологічні характеристики і тип якого занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, на основі показань якого визначається обсяг спожитої теплової енергії;

Споживач теплової енергії,  електричної енергії, холодної води – юридична особа, що фінансуєтьсяза рахунок коштівміського бюджету та якій належать теплоспоживаючі пристрої, що приєднані до системи тепло споживання.

І. Методика визначення базового рівня споживання теплової енергії

Щомісячний базовий рівень енергоспоживання:

Qб і = Qб і оп  + Qб і вент, де        (1)

Qб і  – базовий рівень споживання теплової енергії установи, Гкал/місяць;

i – місяць, для якого розраховується базовий рівень;

Qб і оп  – базовий рівень споживання теплової енергії на потреби опалення, Гкал/місяць;

Qбі вент­­­ – базовий рівень споживання теплової енергії на потреби вентиляції, Гкал/місяць, (при наявності).

Базовий рівень споживання теплової енергії розраховується виходячи з:

-                     Даних про фактичне споживання теплової енергії за попередні 3 (три) календарних роки.

-                     Даних про проектне теплове навантаження на опалення та вентиляцію, (при наявності).

-                     Договорів на теплопостачання.

-                     Енергетичних паспортів та сертифікатів, (при наявності).

-                     Енергетичних аудитів, (при наявності).

Розрахунок базового рівня споживання теплової енергії на потреби вентиляції

 

За відсутності окремого обліку на потреби вентиляції місячний базовий рівень споживання теплової енергії на потреби вентиляції визначається за формулою:

, де     (2)

– базовий рівень споживання теплової енергії на потреби вентиляції, Гкал/місяць;

 – максимальне теплове навантаження на потреби вентиляції відповідно до проекту або договору на теплопостачання, Гкал/год;

l – кількість годин роботи системи вентиляції в періоді, для якого визначається базовий рівень (фактичне – за умови, що вентиляція працює в проектному режимі, нормативне – за умови, що вентиляція не працює);

 – нормативна температура внутрішнього повітря в установі, ?С;

 – розрахункова температура зовнішнього повітря для якої визначено , ?С;

 – фактична температура зовнішнього повітря протягом періоду, для якого визначається базовий рівень, ?С;

За умови, якщо : 

,    (3)

Узагальнена характеристика установи на потреби вентиляції

визначається за формулою:

, де    (4)

 – узагальнена характеристика споживання теплової енергії установою по теплоспоживанню на потреби вентиляції, Гкал/добу· ?С;

Тоді:

             [Гкал/місяць],  де     (5)

- коефіцієнт, що враховує температуру зовнішнього повітря:

, якщо  ;

, якщо

Формули (5) та (2) є еквівалентними.

Для установ, в яких проектом не передбачена механічна припливна вентиляція, а проектні рішення по повітрообміну відповідають діючим нормативним документам, приймається, що теплоспоживання на потреби вентиляції враховано в базовому рівні на опалення.

 

Розрахунок базового рівня споживання теплової енергії на потреби опалення

 

За відсутності окремого обліку на потреби опалення та за умови, що припливні вентиляційні установки не працюють або відсутні, місячний базовий рівень споживання теплової енергії на потреби опалення визначається за формулою:

,           (6)

За умови, що припливна механічна система вентиляції наявна та працює:

, де           (7)

– базовий рівень споживання теплової енергії на потреби опалення, Гкал/місяць;

 – кількість діб протягом і-го періоду, коли відбувалося теплопостачання на потреби опалення;

 – нормативна температура внутрішнього повітря в установі;

– середня за і-й період температура зовнішнього повітря;

– середня за і-й період температура внутрішнього повітря, за відсутності підтвердженої інформації про її величину приймається рівною ;

– середня температура зовнішнього повітря, протягом місяця для якого розраховується базовий рівень;

– кількість градусо-діб в і-му періоді.

n – кількість періодів;

де – загальне споживання теплової енергії установою протягом і-го періоду (враховуються лише місяці опалювального періоду: жовтень-квітень);

 – базове теплоспоживання на вентиляцію для і-го періоду, розраховане згідно (6);

Для періодів з 1 по n аналізується величина  – теплова характеристика установи, в разі коли  (де - середнє значення теплової характеристики для періодів з 1 по n), період  і  в розрахунках базового рівня не враховується. Це дозволяє виключити періоди протягом яких спостерігалися значні недотопи та погіршення умов перебування відвідувачів та персоналу.

Узагальнена характеристика установи на потреби опалення визначається за формулою:

   (8)

або           , де      (9)

 – узагальнена характеристика установи на потреби опалення, Гкал/доба· ?С. Тоді (6) можна записати у вигляді:  

           

   (10)

В загальному випадку базовий рівень теплоспоживання для і-го місяця визначається за формулою:

 

      (11)

При цьому базовий рівень для місяців між опалювального періоду визначатиметься за формулою:

 

            (12)

Середньогодинне базове теплоспоживання для оперативного контролю за теплоспоживанням визначатиметься по формулі:

  , де      (13)

  – середньогодинне базове теплоспоживання, Гкал/год;

Базовий рівень визначається для кожного місяця нормативного року. В якості нормативного року приймається умовний рік, протягом якого температура та кількість робочих днів по місяцям року відповідає усередненому показнику за 3 останні роки, що передують впровадженню заходів з підвищення ефективності енергоспоживання. 

В разі, якщо інформація по всім або частині показників, зазначених в методиці, відсутня (відсутня проектна документація, нова будівля, будівля після реконструкції тощо) розрахунок базового рівня ведеться на основі енергетичних аудитів, паспортів та сертифікатів.

 

Річний базовий рівень визначається як:

,    де        (14)

  – річний базовий рівень теплоспоживання, Гкал/рік;

 – базовий рівень для i–го місяця, Гкал/місяць.

Рекомендації щодо коригування плану витрат на теплову енергію

Для планування витрат на енергоносії на наступний рік має бути врахована інформація щодо:

– кліматичних умов;

– кількості робочих днів;

– реконструкції установи;

– зміни режиму роботи установи;

– інформація щодо змін чисельності відвідувачів та персоналу.

Фактична величина економії або перевитрат теплової енергії визначається після закінчення звітного періоду виходячи з фактичних даних про теплоспоживання, зовнішню температуру та кількість робочих днів.

 

ІІ. Методика визначення базового рівня споживання електричної енергії

Загальний розрахунок базового рівня споживання електричної енергії бюджетною установою

 

Щомісячний базовий рівень споживання електричної енергії установою:

 

, де   (1)

 – базовий рівень споживання електричної енергії установою у i-му місяці, кВт·год/місяць;

 – кількість робочих днів у i-му місяці, для якого визначається базовий рівень споживання електричної енергії, днів;

 – кількість відвідувачів установи в i-му місяці, для якого визначається базовий рівень споживання електричної енергії, чоловік;

 – узагальнена характеристика споживання електричної енергії установою для i-го місяця, кВт·год/добу·чоловік.

Узагальнена характеристика споживання електроенергії установою:

,де   (2)

n – кількість обраних періодів, за якими усереднюється споживання електроенергії установою;

 – загальний фактичний рівень споживання електроенергії установою відповідно до показників приладів обліку за j-й період i-го місяця, кВт·год;

 – фактична кількість робочих днів у  j - му періоді i-го місяця, днів;

 – фактична кількість відвідувачів установи в j - му періоді i-го місяця, чоловік.

Для виключення з аналізу періодів, протягом яких спостерігалися відхилення в електроспоживанні (карантини, збої в електропостачанні тощо), аналізується величина . За умови, якщо для періодів з 1 до  n величина  (де  –  середнє значення електричної характеристики установи для періодів з 1 до  n ), то j-й період в розрахунках базового рівня не враховується.

Річний базовий рівень споживання електричної енергії:

, де     (3)

– річний базовий рівень споживання електричної енергії, кВт·год /рік;

Wб і – базовий рівень споживання електричної енергії для i–го місяця, кВт·год/місяць.

Розрахунок базового рівня споживання електричної енергії за умови недотримання нормативних вимог до рівня освітленості в приміщеннях

Якщо рівень освітленості в приміщеннях установи, визначений за результатами відповідних замірів, не відповідає нормативним вимогам, базовий рівень споживання електричної енергії розраховується за формулою:

, де  (4)

– базовий рівень споживання електричної енергії на потреби освітлення у i-му місяці, кВт·год/місяць;

 – базовий рівень споживання електричної енергії на інші потреби у i-му місяці, кВт·год/місяць.

Розрахунок базового рівня споживання електричної енергії на потреби освітлення

За наявності окремого вузла обліку електричної енергії на систему освітлення, щомісячний базовий рівень споживання електричної енергії на потреби освітлення:

, де       (5)

 – базовий рівень споживання електричної енергії на потреби освітлення, кВт·год/місяць;

– коефіцієнт, що враховує невідповідність рівня освітленості приміщень установи нормативним показникам і розраховується за формулою:

                                                 ,   де       (6)

 –  нормативний рівень освітленості для приміщень установи, люкс;

 –  фактичний рівень освітленості в приміщеннях установи, люкс.

 – узагальнена характеристика споживання електричної енергії установою на потреби освітлення для i-го місяця, кВт·год/добу·чол.

Узагальнена характеристика споживання електроенергії установою на потребиосвітлення:

     де       (7)

 – фактичний рівень споживання електроенергії системою освітлення відповідно до показників приладу обліку за j-й період, кВт·год.

Аналогічно до аналізу величини  , що наводиться у п.2.1 цього розділу, проводиться аналіз  для виявлення відхилень у електроспоживанні системою освітлення.

За відсутності окремого вузла обліку електричної енергії на систему освітлення фактичний рівень споживання електричної енергії на потреби освітлення:                  

 де       (8)

– електричне навантаження системи освітлення певної установи відповідно до проведених замірів,  кВт;

– число годин використання виміряного максимального навантаження системи освітлення в j-му періоді, год/міс.

Розрахунок базового рівня споживання електричної енергії на інші потреби

За наявності окремого вузла обліку електричної енергії на інші потреби щомісячний базовий рівень споживання електричної енергії на інші потреби:

                                                 де       (9)

 – базовий рівень споживання електричної енергії на інші потреби у i-му місяці, кВт·год/місяць.

 – узагальнена характеристика споживання електричної енергії установою на інші потреби для i-го місяця, кВт·год/добу·чол.

Узагальнена характеристика споживання електроенергії установою на інші потреби:

де     (10)

 – фактичний рівень споживання електричної енергії установою на інші потреби відповідно до нарахувань за j-й період, кВт·год.

Аналіз величини  проводиться аналогічно до аналізу .

За відсутності окремого вузла обліку електричної енергії на інші потреби та у випадку наявності даних щодо обсягів споживання електричної енергії системою освітлення  розраховується за формулою:

де    (11)

 – загальний фактичний рівень споживання електричної енергії установою за j-й період, кВт·год/місяць.

або ( у випадку введення в дію нового електрообладнання):

де    (12)

Р інш. – електричне навантаження інших енергоустановок, кВт;

 – число годин використання енергоустановок в j-му періоді, год/міс;

Розрахунок базового рівня споживання електричної енергії установою за умови наявності даних щодо споживання електричної енергії окремо у вихідні та робочі дні

При наявності даних щодо споживання електричної енергії упродовж вихідних днів щомісячний базовий рівень споживання електричної енергії установою розраховується  за формулою:

, де           (13)

,  – узагальнена характеристика споживання електричної енергії установою упродовж робочих та вихідних днів для i-го місяця, кВт·год/добу·чоловік.

Узагальнена характеристика споживання електроенергії установою:

упродовж робочих днів:

,     (14)

упродовж вихідних днів:

, де     (15)

,  – загальний фактичний рівень споживання електроенергії установою упродовж робочих та вихідних днів відповідно до показників приладів обліку за j-й період i-го місяця, кВт·год;

,  – фактична кількість робочих та вихідних днів у  j - му періоді i-го місяця, днів.

Якщо рівень освітленості у навчальних приміщеннях установи, визначений за результатами відповідних замірів, не відповідає нормативним вимогам, базовий рівень споживання електричної енергії у робочі та  вихідні дні розраховується за формулою (4).

Розрахунок базового рівня споживання електричної енергії на потреби в освітленні

За наявності окремого вузла обліку електричної енергії на систему освітлення, щомісячний базовий рівень споживання електричної енергії на потреби освітлення:

, де         (16)

,  – узагальнена характеристика споживання електричної енергії установою на потреби в освітленні упродовж робочих та вихідних днів для i-го місяця, кВт·год/добу·чол.

Узагальнена характеристика споживання електроенергії установою на потреби в освітленні:

упродовж робочих днів:

                 (17)

упродовж вихідних днів:

     , де        (18)

,  – фактичний рівень споживання електроенергії системою освітлення відповідно до показників приладу обліку протягом робочих та вихідних днів за j-й період, кВт·год.

За відсутності окремого вузла обліку електричної енергії на систему освітлення, фактичний рівень споживання електричної енергії на потреби освітлення:

де   (19)

– електричне навантаження системи освітлення певної установи відповідно до проведених замірів,  кВт;

,  – число годин використання виміряного максимального навантаження системи освітлення протягом робочих та вихідних днів у j-му періоді, год/міс.

Розрахунок базового рівня споживання електричної енергії на інші потреби

За наявності окремого вузла обліку електричної енергії на інші потреби, щомісячний базовий рівень споживання електричної енергії на інші потреби:

, де         (20)

,  – узагальнена характеристика споживання електричної енергії установою на інші потреби протягом робочих та вихідних днів для i-го місяця, кВт·год/добу·чол.

Узагальнена характеристика споживання електроенергії установою на інші потреби:

упродовж робочих днів:

,           (21)

упродовж вихідних днів:

 ,          де        (22)

, – фактичний рівень споживання електричної енергії установи на інші потреби відповідно до нарахувань протягом робочих та вихідних днів за j-й період, кВт·год.

За відсутності окремого вузла обліку електричної енергії на інші потреби та у випадку наявності даних щодо обсягів споживання електричної енергії системою освітлення,  розраховується за формулою:

,      де   (23)

 – загальний фактичний рівень споживання електричної енергії установою за j-й період, кВт·год/місяць, або ( у випадку введення в дію нового електрообладнання):

, де    (24)

Р інш. – електричне навантаження інших енергоустановок, кВт;

,  – число годин використання енергоустановок протягом вихідних та робочих днів в j-му періоді, год/міс;

Рекомендації щодо коригування плану витрат на електричну енергію

Для планування витрат на енергоносії на наступний рік має бути врахована інформація щодо:

– кількості робочих днів;

– реконструкції установи;

– зміни режиму роботи установи;

– інформація щодо змін чисельності відвідувачів та персоналу.

Величина економії або перевитрат електроенергії визначається після закінчення звітного періоду, виходячи з базового рівня споживання електричної енергії та фактичного рівня споживання, досягнутого після впровадження енергозберігаючих заходів:

, де      (25)

 – економія електричної енергії, досягнута за результатами впровадження енергозберігаючих заходів, кВт·год/рік;

– розрахований відповідно до Методики базовий рівень споживання електричної енергії установою, кВт·год/рік;

– фактичний рівень споживання електричної енергії установою у звітному періоді, кВт·год/рік.

У випадку якщо ,  необхідно визначити причини перевитрат електроенергії та визначити шляхи їх усунення.

ІІІ. Методика визначення базового рівня споживання води

Щомісячний базовий рівень споживання холодної води установою розраховується  за формулою:

,                                                де        (1)

 – базовий рівень споживання холодної води установою у i-му місяці, куб.м.;

 – кількість робочих днів у i-му місяці, для якого визначається базовий рівень споживання холодної води, днів;

 – кількість відвідувачів установи в i-му місяці, для якого визначається базовий рівень споживання холодної води, чоловік;

 – узагальнена характеристика споживання холодної води установою,  куб.м./добу·чол.

Узагальнена характеристика споживання холодної води установою:

,           , де    (2)

n – кількість періодів, за якими усереднюється споживання холодної води;

– фактичний рівень споживання холодної води устаглвлю відповідно до нарахувань за  j-й період i-го місяця, куб.м.;

 – фактична кількість робочих днів у  j - му періоді  i-го місяця, днів;

 – фактична кількість відвідувачів установи в j -му періоді i-го місяця, чоловік.

Для виключення з аналізу періодів, протягом яких спостерігалися відхилення в водоспоживанні (карантини, збої у водопостачанні тощо), аналізується величина . Якщо для періодів з 1 до  n величина  (де  –  середнє значення характеристики споживання холодної води установою для періодів з 1 до  n ), то j-й період в розрахунках базового рівня не враховується.

 

Річний базовий рівень споживання холодної води установою:

, де     (3)

 –  річний базовий рівень споживання холодної води в куб.м.

За відсутності окремого вузла обліку холодної води, базовий рівень приймається відповідно до рахунків водопостачальної  компанії.

Рекомендації щодо коригування плану витрат на холодну воду

Для планування витрат на енергоносії на наступний рік має бути врахована інформація щодо:

-                     кількості робочих днів установи;

-                     змін чисельності відвідувачів та персоналу;

-                     зміни режиму роботи установи.

Величина економії або перевитрат холодної води визначається після закінчення звітного періоду, виходячи з базового рівня споживання холодної води та фактичного рівня споживання, досягнутого після впровадження енергозберігаючих заходів:

       де            (4)

 – економія холодної води, досягнута за результатами впровадження енергозберігаючих заходів, м3;

– розрахований відповідно до Методики базовий рівень споживання холодної води установою, м3 ;

– фактичний рівень споживання холодної води установою у звітному періоді, м3.

У випадку якщо ,  необхідно визначити причини перевитрат холодної води та визначити шляхи їх усунення.

Керуючий справами виконкому                                                               І.В. Курило

Методика визначення базового рівня споживання енергоресурсів та розрахунку економії/перевитрат енергоресурсів підготовлена сектором з питань інвестицій відділу економічного аналізу, прогнозування та соціального розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради

Завідувач сектором з питань інвестицій                                                  М.В. Серба