ВАЖЛИВА ПОДІЯ ДЛЯ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ- ЗАПУСК ЕЛЕКТРОННОГО КАБІНЕТУ ЗАБУДОВНИКА

        У тестовому режимі запущено Електронний кабінет забудовника, де суб’єкти містобудування можуть отримати адміністративні послуги щодо об’єктів незначного класу наслідків (СС1) в автоматичному режимі – без участі посадової особи.

        Електронний кабінет забудовника – це персоніфікована онлайн-сторінка для реєстрації та отримання документів декларативного, а в подальшому і дозвільного характеру на об’єкти будівництва.

        Наразі, через Електронний кабінет забудовника можна оформити початок та завершення будівництва об’єктів із незначним класом наслідків (відповідальності) СС1.

        Замовник будівництва може зареєструватися у особистому кабінеті на сторінці онлайн-сервісу https://e-dabi.gov.ua/, обрати необхідну послугу та заповнити запропоновані поля. Система перевірятиме внесену інформацію автоматично, у тому числі щодо права власності на земельну ділянку, її цільового призначення, належності об’єкта до класу наслідків СС1 за квадратурою, кількістю поверхів тощо. За умови відповідності усіх даних реєстрація документів декларативного характеру та внесення даних до Єдиного реєстру дозвільних документів здійснюватиметься автоматично – з відправленням результату надання адміністративної послуги на електронну пошту суб’єкта містобудування.

 

 

Суб’єктам господарювання більше не треба звертатися до ДАБІ за отриманням ліцензії на папері – вся необхідна інформація вже на сайті

        З метою поступового переведення адміністративних процедур у режим онлайн, на офіційному вебсайті Держархбудінспекції відкрито новий розділ – «Реєстр переліків видів робіт до виданих ліцензій».

        Задля підготовки до здійснення ліцензування з 01.03.2020 у відповідності до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» із змінами, внесеними Законом України від 17.10.2019 №199-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (далі – Закон про ліцензування), Держархбудінспекція розпочала практичну апробацію діючої процедури ліцензування відповідно до вимог Закону про ліцензування.

«Відтепер суб’єкту господарювання не треба буде звертатися до ДАБІ за отриманням ліцензії на паперовому носії. Наявна в Держархбудінспекції інформація щодо ліцензіата розміщена на сайті ДАБІ», – зазначила в.о. Голови ДАБІ Олена Костенко.

      За її словами, інформація щодо ліцензіата розміщена  у розділі «Реєстр виданих ліцензій», а інформація щодо переліків видів робіт до ліцензій, виданих у період з 01.01.2020 – у розділі «Реєстр переліків видів робіт до виданих ліцензій».

       Зазначене передбачено Законом про ліцензування, відповідно до якого видача ліцензії – це надання суб’єкту господарювання права на провадження виду господарської діяльності або частини виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, шляхом прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі.

arh20.jpg

До уваги суб’єктів містобудування: інформацію про зареєстровані документи на будівництво можна знайти у Реєстрі                                   будівельної діяльності

     Державна архітектурно-будівельна інспекція України звертає увагу суб’єктів містобудування, що відомості про нові зареєстровані документи на будівництво у рамках експериментального проєкту вносяться до Реєстру будівельної діяльності.

Зазначений проєкт є першою чергою запровадження Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва, як важливої складової реформи держархбудконтролю в Україні.

     Зокрема, до Реєстру вноситься інформація про документи, які дають право на виконання підготовчих/будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, а також про містобудівні умови та обмеження, будівельні паспорти, відомості про осіб, що отримали кваліфікаційний сертифікат, про проектну документацію, звіти про результати експертизи проектної документації на будівництво об’єктів тощо.

    У зазначеній системі працюють як Держархбудінспекція та її територіальні органи, так і органи місцевого самоврядування.

     Загалом планується, що експериментальний проєкт діятиме до 30 листопада 2020 року. На постійній основі Електронна система має запрацювати з 1 грудня 2020 року.

     Можливість розпочати роботу у новому Реєстрі забезпечило прийняття Урядом постанови «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», розробленої Мінцифрою спільно з Мінрегіоном.

     Постанова була розроблена на виконання підпункту 1 пункту 1 Плану заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого розпорядженням Кабінетом Міністрів України від 20.05.2020 № 565-р.

    У свою чергу зазначене розпорядження було прийняте на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Впровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва дозволить автоматизувати всі процеси в галузі, зробити їх максимально прозорими та простими для користувачів, а також систематизувати всі дані, що стосуються будівельної діяльності в Україні, в рамках єдиного інформаційного ресурсу. Буде забезпечено зручну, відкриту комунікацію суб’єктів містобудування із органами влади із усуненням можливостей для зловживань з обох сторін.


 

1.jpg                                                  БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ 2018


 17.05.2018 на засіданні обласної архітектурно-містобудівної ради розглянуто Проект Генеральний план та план зонування території м. Дружківка

 


 

logo ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ АРХІТЕКТУРНО – БУДІВЕЛЬНОЇ ІНСПЕКЦІЇ УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ 

 

У липні запрацює механізм будівельної амністії для об’єктів незначного класу наслідків, – Олексій Кудрявцев


 

Прийняття до експлуатації закінчених будівництвом об’єктів

1 Прийнятя до експлуатації


  Реконструкція Дружківського парку культури та відпочинку

2 1 2 2 ПАРК КИО


Державний архітектурно-будівельний контроль

3 ДАБІ


 

Містобудівний кадастр

4 містобуд кадастр


 

Реконструкція площі  по вулиці Соборна

 


 

 

Реконструкція площі по вулиці Соборна