Громадське обговорення проводились відповідно до законів України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичними особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Розпорядження начальника Дружківської міської військової адміністрація Краматорського району Донецької області від 20.04.2023 № 43 «Про проведення громадського обговорення щодо перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області» з метою залучення представників громадськості до розгляду пропозицій щодо присвоєння юридичним особам імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та врахування їх думки під час прийняття відповідного рішення.

Громадське обговорення проходило протягом двох місяців з 21 квітня 2023 року по 20 червня 2023 року в три етапи:

  • 1 етап — 21 квітня - 21 травня 2023 р. — збір пропозицій від представників громадськості щодо нових назв для об’єктів топоніміки, які виносяться на громадське обговорення щодо їх перейменування відповідно до переліку згідно опитувального листа.
  • 2 етап — 22 травня - 4 червня 2023 р — опрацювання зібраних пропозицій Робочою групою та надання рекомендацій начальнику Дружківської міської військової адміністрації.
  • 3 етап — 5 червня - 20 червня — громадське обговорення щодо варіантів назв, які пропонується дати вулицям населених пунктів Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області з урахуванням пропозицій від представників громадськості та рекомендацій Робочої групи.
  1. Організатор громадського обговорення: виконавчий комітет Дружківської міської ради.
  2. Об’єкти права власності, яким пропонувалося змінити назву (перейменувати):

м. Дружківка   

смт. Олексієво - Дружківка

вулиця Благоєва

вулиця Гайдара А.

вулиця Енгельса Ф.

вулиця  Папаніна

вулиця Інтернаціональна

вулиця Тольятті Пальміро

вулиця Карбишева

вулиця Тореза Моріса

вулиця Косарева

смт. Райське

вулиця Кузнецова

вулиця Луначарського

вулиця Лібкнехта К

вулиця Жукова маршала

вулиця Маркса К.

вулиця Революційна

вулиця Паризької Комуни

вулиця Ріхарда Зорге

вулиця Семашка

село Красний  Кут

вулиця Соціалістична

вулиця Баумана

вулиця Стаханівська

село Кіндратівка

вулиця Тельмана

вулиця Стахановська

 

село Осикове

 

вулиця Терешкової

  1. Форма проведення Громадського обговорення: електронна консультація з громадськістю.
  2. Пропозиції від представників громадськості щодо нових назв для об’єктів топоніміки, які виносилися на громадське обговорення щодо їх перейменування приймалися з 21 квітня - 21 травня 2023 р. на адресу будівлі виконавчого комітету Дружківської міської ради, або на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Ця електронна адреса також використовувалася для консультацій з питань, винесених на громадські обговорення

Нові назви для вулиць запропонували представники громадськості Дружківської громади під час першого етапу громадського обговорення.  Внесено 121 пропозицію нових назв.

Робоча група з найменування (перейменування) об'єктів топоніміки  та опрацювання меморіальних об'єктів на території Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області (далі Робоча група), до складу якої входять зокрема історики та краєзнавці, опрацювала подані пропозиції за критеріями логічності та обґрунтованості відносно історичного середовища і сформувала рекомендації для голосування та сформувала Анкетне опитування для 3 етапу громадського обговорення.

У ході 3 етапу громадського обговорення, який тривав з 5 червня - 20 червня 2023 року, Анкету опитування за посиланням https://forms.gle/Nmmn9Agj68DQqnsF8  було заповнено представниками Дружківської громадськості 372 рази (з них не враховано 10 анкет - 8 заповнені повторно, 2 анонімні). За результатами опрацювання 362 анкет, більшість учасників громадських обговорень підтримали пропозиції, рекомендовані Робочою групою.

Результати 3 етапу громадського обговорення: 5 червня - 20 червня 2023 року