ПАМ’ЯТКА ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ

Дії під час артилерійського обстрілу житлових масивів

Про початок обстрілу ви можете дізнатися почувші віддалені звуки пострілів, гуркіт та спалахи від пуску ракет.
У вас є декілька хвилин (або декілька секунд при ракетному обстрілі), щоб сховатися.

ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС НА ВУЛИЦІ

Негайно лягайте на землю (канаву, яму), щільно притуліться до будь-якого виступу: бордюру, клумби, паркану бетонної конструкції та накрийте голову руками. Найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряду, а результат попадання уламків та вплив вибухової хвилі. Снаряди та міни відриваються в верхньому шарі ґрунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см. над поверхнею землі.

ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС В БУДІВЛІ

Негайно зійдіть в найближче укриття (підвал).

Якщо артилерійський обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть до кімнати віддаленої від напряму звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи притуліться до несучої стіни. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість завчасно заклейте скло вікон скотчем або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.

ЯКЩО ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ ВИ ЗНАХОДИТИСЯ У ТРАНСПОРТІ

(маршрутному таксі, тролейбусі)
Попросіть водія зупинити транспортний засіб.
Вийдіть з транспортного засобу та відбіжіть від дороги в напрямі від багатоповерхівок та промислових об’єктів, ляжте на землю та закрийте голову руками.
Якщо вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу. Зупиніться вийдіть з автомобіля та відбіжіть якомога далі від дороги.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО УКРИТТЯ
Воно має бути заглибленим і разом з тим знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чи канава (подібна до окопу) глибиною 1-2 метри, на відкритому місці.

УКРИТИСЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ МОЖНА:

- у спеціально обладнаному укритті;
- у будь-якій канаві, траншеї, ямі;
- у трубі водостоку під дорогою;
- вздовж високого бордюру чи підмурку паркану;
- у підвалі будинків;
- в оглядовій ямі гаражу, станції технічного обслуговування.

Використовуйте позначки на домах, які вказують напрямок до найближчого укриття.

НЕ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ УКРИТТЯ:
- під’їзди будинків;
- місця під технікою (вантажівкою, автобусом);
- проходи поміж штабелями, контейнерами, будівельними матеріалами.

ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ

Одразу не покидайте укриття! Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь не кваплячись та уважно оглядайте маршрут руху, ноги ставте на вільну від уламків поверхню. Не піднімайте з землі незнайомі вам предмети. Снаряди можуть бути касетними і місцевість в результаті застосування спеціальних боєприпасів може бути замінована. Бойові елементи касетних боєприпасів та снаряди які не підірвалися можуть вибухнути від найменшого дотику. Уважно слідкуйте за дітьми і підлітками, не дозволяйте їм торкатися до будь яких предметів.

Будьте пильними! Бережіть своє здоров’я і життя!

viber_2022-07-10_11-14-29.jpg