До уваги суб’єктів господарювання та споживачів - cтосовно куріння тютюнових виробів у заборонених місцях

У сучасному суспільстві куріння є поширеною звичкою серед різних груп населення. Нікотинова залежність це – серйозна небезпека для здоров’я. Загальновідомо, що куріння тютюну шкодить не лише курцям, але й тим, хто їх оточує. У людини, яка регулярно наражається на пасивне куріння, може розвинутися низка хвороб. На жаль, тільки окремі курці лише із ввічливості та поваги до тих, хто не має цієї шкідливої звички, готові не хапатися за цигарку в громадських місцях. Однак, на теперішній час, на норми чинного антитютюнового законодавства, доводиться зважати кожному.

Так, в Україні з липня 2022 року діють норми Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (далі -Закон), зі змінами та доповненнями внесеними Законом України від 16 грудня 2021 року № 1978-IX, які передбачають заборону куріння тютюнових виробів для нагріву у визначених Законом місцях, нарівні з цигарками, кальянами та е-сигаретами.

Також, норми Закону забороняють "курилки" у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця.

Отже, згідно статті 13 Закону:
Єдиною умовою, яка може дозволити куріння у заборонених громадських місцях, є наявність спеціально відведених місць, вони повинні бути обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму.

Водночас, і в місцях та закладах, де куріння заборонено, і в спеціально відведених для куріння місцях має бути розміщена відповідна наочна інформація: графічний знак та текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!» чи «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!».

Детальніше (https://www.facebook.com/photo/?fbid=417973280923610&set=a.168556135865327)