Краматорське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує!

Для чого проводиться реєстрація та ідентифікація тварин?

Реєстрація та ідентифікація тварин, впроваджена на державному рівні, є одним із головних методів, які застосовують у більшості країн з метою відстеження походження тваринницької продукції від її виробництва до попадання на стіл споживачеві.

Відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», проводиться ідентифікація усіх сільськогосподарських тварин, які утримуються у господарствах власників. Дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій. Закон приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та створює систему постійного контролю за станом здоров’я всіх тварин – великої рогатої худоби, коней, свиней, овець та кіз, та ветеринарно-санітарним станом усіх господарств країни.

Проведення ідентифікації та реєстрації тварин в залежності від виду відповідно до нормативно-правових актів здійснюється впродовж 7 днів від народження для великої рогатої худоби, овець і кіз, протягом 60 днів від народження для свиней.
Вчасна ідентифікація та реєстрація тварин надає власнику можливість:
- отримувати документи на переміщення та забій тварин;
- засвідчити право власності на тварину;
- реалізовувати продукцію, отриману від тварин;
- застрахувати тварину;
- отримувати передбачені державою дотації на тварин.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві фізичної особи, власник тварин може звернутися до фахівців державної установи ветеринарної медицини за місцем проживання.