Продаж тютюнових виробів на території України: заборони та відповідальність

Виробництво, оптова та роздрібна торгівля тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах регулюються Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» від 22.09.2005 № 2899-IV, редакція від 11.01.2024 (далі - Закон). Статтями 10, 10¹ цього Закону передбачені певні обмеження.

ЗАБОРОНЕНО ПРОДАЖ:
- Тютюнових виробів з такими добавками: вітаміни та інші псевдокорисні добавки; кофеїн, таурин та інші енергетичні добавки; добавки, що роблять викиди кольоровими; добавки, що полегшують вдихання диму або засвоєння нікотину.
- Сигарет та тютюну для самокруток: з характерним запахом або смаком диму; фільтр, папір або капсула яких містять тютюн або нікотин; що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах, таких як фільтр, папір, упаковка, капсула або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах чи смак сигарет, тютюну для самокруток або інтенсивність диму.
- Рідин до е-сигарет з нікотином або без, якщо: мають характерний запах або смак (містять смако-ароматичні добавки: ментол, фрукти, солодощі тощо); містять вітаміни та інші псевдокорисні добавки; містять кофеїн, таурин та інші енергетичні добавки; містять добавки, що роблять викиди кольоровими; об’єм заправних контейнерів більше 10 мілілітрів; об’єм одноразових електронних сигарет або одноразових картриджів більше 2 мілілітрів; вміст нікотину більше 20 міліграмів в 1 мілілітрі.

Крім того, статтею 13 Закону забороняється реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння:
- особам, які не досягли 18 років;
- в одиничних пачках, що містять менше 20 сигарет, сигарил або цигарок;
- поштучно (крім сигар).

Детальніше (https://www.facebook.com/photo/?fbid=436394432414828&set=a.168556135865327)