Щодо якості води нецентралізованого водопостачання

При відсутності централізованого водопостачання населення громади здебільшого використовує для питних потреб воду з джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, свердловин, каптажів).

Дружківською філією ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» в 1 півріччі поточного року досліджено воду з 21 колодязя громадського та індивідуального користування. За даними лабораторних досліджень  вода  всіх досліджених колодязів (крім однієї проби) за мікробіологічними показниками відповідала встановленим нормативам але за хімічними показниками, тими чи іншими, не відповідає.

Особливу небезпеку становить наявність у воді  нітратів які перевищують гігієнічні нормативи.  При вживанні такої води це може викликати  водно-нітратну метгемоглобінемію, особливо у  дітей до 3-х років.  Водно-нітратна метгемоглобінемія розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров‘ю,  розвивається кисневе  голодування, що призводить до важких наслідків і навіть смерті. Клінічними  ознаками метгемоглобінемії є акроціаноз (синюшність шкіри навколо рота, рук і на стопах), задишка, тахікардія, може бути блювання, пронос. Гостре нітратне отруєння у немовлят у 7-8% випадків закінчується смертю.

Перевищення вмісту нітратів спостерігається у воді колодязів більше ніж в половині проб, зокрема за адресами: вул. вул. Донецька,***, Тихого,***, Тихого,***, Фучика,***, Садова,*** (перевищення до 1,5 рази); Корольова,***, Трояндова,***, Артерелійська,*** (перевищення до 2 рази); Купріна,***, Родини Симиренків,***, Трояндова,***,  Верхня,*** (перевищення в 2,5-5,5рази).  Нагадуємо, що кип’ятіння не зменшує концентрації нітратів в питній воді.  Вміст нітратів у питній воді не повинно перевищувати 50 мг/ дм3.

На звернення приватних осіб в липні поточного року лабораторно обстежені колодязі за адресами: перехрестя вулиць Заводська та Свободи; Котляревського та Сахненка; О. Гончара та Зубарєва; вулиць Котляревського,*** та Шевченка,***. У всіх цих колодязях перевищення нітратів склали від 1,7до 3,4 разів.

Перевищення гігієнічних нормативів у воді досліджених колодязів реєструються також за іншими хімічними показниками, зокрема за загальною жорсткістю, хлоридами, сульфатами, сухому залишку.

В зв’язку з цим філія рекомендує не використовувати воду вищезазначених колодязів для питних потреб.

Для пиття та приготування їжі рекомендується використовувати фасовану воду, та воду з пунктів розливу, яка пройшла відповідну очистку та безпечна.

Повідомляємо, що у філії є можливість безкоштовно провести дослідження питної води індивідуальних колодязів, свердловин родинам, де є діти до 3-х років і які використовують таку воду для приготування сумішей або для питних цілей.  Звернутися можна за адресою: м. Дружківка, вул. В. Пилипенка, ***, або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

За інформацією Дружківської філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» та Краматорського районного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області