• Допомога заради життя: волонтерська єдність на шляху до відновлення

    Вже котрий день у приватних секторах, що постраждали від ворожих обстрілів, плече до плеча працюють волонтери двох благодійних організацій — «Янголи Спасіння» та «Всі поруч». Їхня взаємодія — взірець злагодженості, відданості й щирої турботи.

    Команда фонду «Янголи Спасіння» оперативно доставляє мешканцям будівельні комплекти: дошки, рейки, листи ОСБ та інші необхідні матеріали для термінового ремонту пошкоджених осель. Паралельно волонтери «Всі поруч» власноруч виконують першочергові роботи — закривають вікна, що постраждали від ударної хвилі, ремонтують пошкоджені дахи, допомагають ліквідовувати наслідки руйнувань, повертаючи людям відчуття безпеки й дому.

    Детальніше...

  • Евакуація мешканців Дружківської громади до більш безпечних регіонів України!

    Безкоштовний евакуаційний потяг здійснює рейси через Дніпропетровську, Кіровоградську, Черкаську, Київську, Вінницьку, Хмельницьку, Тернопільську та Львівську області.

    Евакуаційні рейси з безкоштовним розселенням курсують за потреби. Конкретна область безкоштовного розміщення визначається після прибуття евакуйованих осіб на транзитний шелтер, утворений Донецькою облдержадміністрацією.

    Для того, щоб виїхати до безпечного регіону та врятувати свою родину від постійних обстрілів, телефонуйте:

    +380992272387
    +380501835101

    Детальніше...

  • Пам’ятаємо подвиг, який врятував мільйони

    Чорнобиль — жива історія людської мужності, яка й досі болить у серці нації. 26 квітня 1986 року вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС, і в перші години після аварії на боротьбу з вогнем вийшли пожежники, працівники станції, військові та медики. Вони зупиняли вогонь, розчищали завали, стримували радіацію — ціною власного здоров’я і життя.

    Серед них — і наші земляки-дружківчани. Вони працювали там, де лічильники зашкалювали, де панував хаос і страх, — а вони трималися. Без захисту, без права на відступ. Ці люди в буквальному сенсі врятували Україну та світ від ще більшої біди.

    Детальніше...

  • Цієї ночі Дружківська громада знову зазнала ворожого обстрілу

    Окупанти вдарили по селищу Олексієво-Дружківка: один приватний будинок зруйновано, ще п’ять — зазнали різних видів руйнацій. Через пошкодження електромережі без світла залишилися 1764 мешканця.

    На жаль, цього разу було поранено двох людей, наразі їх госпіталізовано.

    Ці події — чергове нагадування: ситуація залишається вкрай небезпечною. Закликаємо мешканців не зволікати з евакуацією. Життя — найвища цінність.

    Детальніше...

  • Чорнобиль: біль, який не зникає з часом

    26 квітня світ згадує подію, яка назавжди змінила хід історії — аварію на Чорнобильській АЕС. О 01:23 ночі 1986 року вибухнув четвертий енергоблок станції. Потужність радіоактивного викиду в сотні разів перевищила потужність бомб, скинутих на Хіросіму та Нагасакі. У перші дні після катастрофи майже 200 000 людей було евакуйовано із зони ураження.

    Та ніхто не міг евакуюватися від страху, втрат, тривоги. Радіація не мала запаху й кольору — тільки наслідки. І саме тоді світ побачив силу українського духу.

    Детальніше...

space0.jpgScreenshot 2021-11-03 at 10-31-57 Головна — Дружківська міська рада.pngedit9.jpgspace0.jpg

Як отримати грант

Як отримати грантПотреба в додаткових фінансових вкладеннях існує в кожному бізнесі, незалежно від його розміру або напряму діяльності. Необхідні фахівці, сировина, устаткування, без яких робота може зупинитися. Ризики зросли особливо зараз, коли країна перебуває в нелегкій економічній ситуації, а фінансові установи підвищують і так чималі відсотки за кредитами. Одним з варіантів отримання коштів в даний час можуть стати гранти європейських організацій.

Перші кроки

На хвилі зростання інтересу Європи до України будь-який бізнес може спробувати отримати «безкоштовні» фінансові ресурси для розвитку свого напрямку діяльності. Але потрібно, щоб він співпадав з цілями і завданнями, які ставлять перед собою європейські країни на поточний період. В Євросоюзі бюджет формується кожні 7 років під конкретні пріоритети, визначені країнами ЄС. З цими пріоритетами можна ознайомитися на сайті Європейської комісії.

Але перед тим як радіти можливості, сформулюйте хоча б для себе місію проекту та його бачення на найближчі п'ять років. Після цього ви зрозумієте, де могли помилятися, виправите помилки і скорректируете бізнес-план так, щоб максимально підвищити ймовірність отримання європейського гранту.

Де знайти гроші?

В Європі — та й у всьому світі існує велика кількість фондів, що надають фінансові кошти на розвиток різних проектів. Напрямки фінансування у всіх фондах різні, як і вимоги до учасників грантових програм.

На жаль, більшість українських претендентів не отримують гранти, але не тому що подають цікаві проекти, а тому, що не виконують всі адміністративні вимоги фондів. Якщо у поданій заявці не враховано хоча б одна вимога, документи складені з помилками або проект описаний недостатньо докладно і переконливо, заявка не буде навіть розглядатися.

 

Типові помилки

Чи не кожен претендент на європейський грант так чи інакше робить помилки. Ми наведемо шість найбільш поширених.

Помилка 1. Подавати заявку на проект, що охоплює багато напрямків

Звичайно, більшість бізнес-проектів не можуть складатися з одного-двох питань, але діяльність фондів спрямована саме на розгляд покрокових завдань. Тому бажано вибрати одне найбільш важливе для вас напрям проекту, знайти фонд з такою спеціалізацією і подавати заявку саме на вирішення цього питання. Тоді ймовірність отримання коштів набагато зростає.

Помилка 2. Вибрати не «той фонд»

Ми вже говорили про те, що у кожного фонду своя спеціалізація. Тому вибирайте дуже уважно, щоб не витрачати зайвий час на підготовку документів заздалегідь програшній ситуації.

Помилка 3. Необґрунтований фінансовий план

Грантодавці дуже уважно і прискіпливо вивчають фінансові показники наданих проектів. Якщо у вашому плані будуть знайдені помилки або необгрунтовані витрати, на фінансування можете не сподіватися.

Помилка 4. Незбалансована команда проекту

Щоб не отримати звинувачення в дискримінації, в команді проекту необхідно зберегти гендерна та вікова рівність.

Помилка 5. Невраховані ризики

Ризики є в будь-якому проекті, незалежно від його напряму, сфери або розміру фінансових вкладень. Ризики потрібно не тільки прописати і забути — ними треба керувати і мінімізувати. Питання ризиків у Європі приділяється дуже багато уваги.

Помилка 6. Незавершений проект

Ви змогли добре підготуватися і отримали грант. Але це тільки початок. За кожну витрачену копійку необхідно звітувати, кожен свій крок аналізувати, кожен запланований етап реалізовувати. Якщо ви не завершіть проект так, як планували і показали у заявці на ґрант, вас можуть змусити повернути гроші.

Пам'ятайте, що проект, на який ви плануєте отримати грант, повинна вирішувати не тільки актуальні питання вашої компанії. Він повинен бути актуальним для регіону, в якому ви працюєте, а також для країни. І це не означає, що проект повинен бути глобальним. Але він повинен бути інноваційним і сприятиме поліпшенню здоров'я і життя людей.

«Українські малі і середні підприємства можуть отримати гранти від ЄБРР. Гранти надаються з цільовим використанням — для залучення висококваліфікованих консультантів, які здатні якісно налаштувати роботу бізнесу. ЄБРР частково фінансує витрати для оплати послуг консультантів», – зазначає Катерина Рігг, керівник Групи підтримки малого бізнесу ЄБРР.

За її словами, щоб подати заявку на отримання гранту, бізнес повинен працювати більше двох років, з кількістю працівників більше 250 чоловік. Сума гранту становить 50-75% від вартості консалтингового проекту, але не більше 10 тис. євро.

«Якщо потрібно реорганізувати бізнес-процеси, створити бізнес-план, провести маркетингові дослідження, розробити систему керування трудовими ресурсами, налагодити юридичні питання або питання аудиту і т. д., підприємство залучає українські консалтингові компанії і отримує часткове покриття витрат за послуги», – розповіла Рігг.

7 кроків: як підготувати заявку на отримання гранту

Крок 1. Розробити бізнес-план

У бізнес-плані необхідно деталізувати фінансові, управлінські, виробничі і маркетингові питання на період не менше п'яти років (бажано на 10 років). Слід переконатися, що план враховує всі необхідні першочергові витрати і капітальні вкладення.

Крок 2. Вибрати організацію, яка надає гранти

Кожен грантодавець обов'язково має свій інтернет-сайт, на якому розміщена інформація про напрямки, в яких бере участь фонд, про проекти, а також вимоги до претендентів.

Крок 3. Вивчити всі вимоги і документацію

Необхідно дуже уважно вивчити всю інформацію, яка розміщена на сайті обраного грантодавця, щоб упевнитися, що ваш проект збігається з інтересами цієї організації. Якщо є «білі плями», потрібно відправити запит на отримання додаткової інформації.

Крок 4. Реально подивитися на строки виконання проекту

У кожного грантодавця є чіткі терміни прийняття заявок та виконання проектів. Якщо ваш проект відповідає всім вимогам, але ви не укладаєтеся в терміни, не витрачайте час даремно. Заявки запізнилися зазвичай не приймаються.

Крок 5. Сформувати пакет документів для грантових заявок

Зазвичай основа пакету документів для більшості грантодавців однакова. Тому є сенс підготуватися заздалегідь. Пакет документів включає: заяву, бізнес-план, рекомендаційні листи, унікальна пропозиція (в залежності від напрямків діяльності фонду), проекти бюджету і фінансової звітності.

Крок 6. Перевірити помилки

Бажано отримати професійну консультацію спеціаліста з фінансових питань щодо вашого бізнес-плану. Крім того, не буде зайвим перевірити всі

документи на орфографічні і граматичні помилки. Їх наявність в документах знизить вашу репутацію в очах грантодавця.

Крок 7. Відправити заявку

Заявки надсилають електронною або звичайною поштою. У вас є можливість відправляти заявки в кілька організацій. Якщо плануєте відправляти поштою, переконайтеся, що ви зробили копії всіх документів, та надсилайте рекомендованим листом. А якщо збираєтеся використовувати інтернет — заведіть на сайті грантодавця аккаунт, заповніть всі необхідні дані і отримаєте підтвердження реєстрації.

  • ban contact
     
  • ban contact
     
  • ban contact
     
  • ban contact
     
  • ban contact
     

Фотогалерея

Misto 14
Misto 14
Misto 08
Retro 63